Bieg dla Życia 2021

by FUNDACJA JZN
Trwają zapisy na VI Bieg dla Życia. Uczestnicy wydarzenia od 4 do 24 grudnia będą mogli na dowolnym dystansie zamanifestować swoje przywiązanie do wiary i wartości życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a połączą je z niebywałym wysiłkiem w dość trudnych, zimowych warunkach.

Głównym celem Biegu dla Życia jest manifestacja miłości do życia w myśl słów z encykliki Evangelium vitae św. Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”. – My te słowa wypełniamy biegiem, świadcząc – mówi ks. Michał Kozak, pomysłodawca i organizator Biegu.

To dlatego w tym roku trasa przebiega przez tereny zamieszkałe: Sanok – Brzozów – Korczyna (Podzamcze) po nawierzchni asfaltowej ze sporymi przewyższeniami. Ale ze względu na obecną sytuację pandemiczną i związane z nią ograniczenia organizatorzy zdecydowali, że Bieg będzie odbywał się indywidualnie także w dowolnych miejscach.

Wspólny bieg zaplanowano na 4 grudnia 2021 r. o godz. 10:30 na ustalonej trasie (jeśli nie pojawią się obostrzenia uniemożliwiające taką formę Biegu). Start poprzedzi Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana. Indywidualnie w zawodach można wziąć udział w dowolnych miejscach i na dowolnych dystansach w terminie od 4 do 24 grudnia 2021 r.

Zgłoszenie przyjmowane są drogą internetową przez stronę Timekeeper do 30 listopada 2021 r. Pakiet startowy zawiera m.in. pamiątkowy medal w kształcie serca, z górami w tle i stópkami charakterystycznymi dla ruchu pro-life. 10 procent z opłat zawodników przeznaczona będzie na wsparcie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Starej Wsi.

Ambasadorami biegu są wielokrotna medalistka pucharu świata w żeglarstwie Zofia Noceti-Klepacka, mistrz Polski duchowieństwa w biegu górskim oraz w maratonie ks. Tomasz Szady oraz wicemistrzyni Polski w biegach górskich na dystansie ultra Paulina Tracz. W tym roku do tego grona dołączyła Emilia Janik – czwarta zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Skoku w Dal oraz wielokrotna medalistka mitingów krajowych.

Bieg dla Życia jest głównym wydarzeniem inicjatywy BiegnijSercem.pl, która powstała w 2017 roku jako forma wsparcia Magdaleny i Agaty szykujących się na wyjazd misyjny z Domami Serca. Początkowo to właśnie im poświęcona była zarówno strona, jak i biegowa akcja zbierania potrzebnych funduszy. Obecnie Magdalena i Agata są już w Polsce, a w ubiegłym roku na misję w Ekwadorze wyruszyła Monika.

Źródło: BiegnijSercem.pl

You may also like

Facebook