W diecezji tarnowskiej rusza Duszpasterstwo Małżeństw Starających się o Potomstwo

by FUNDACJA JZN
W diecezji tarnowskiej od pierwszej niedzieli Adwentu rusza Diecezjalne Duszpasterstwo Małżeństw Starających się o Potomstwo. Jego centralnym punktem będzie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

„Coraz więcej młodych małżeństw ma problemy z poczęciem dziecka. Myślimy o szerokiej grupie młodych małżeństw, które być może czasowo mają takie problemy. Nie zawsze jest to związane z niepłodnością. Będziemy modlić się w intencji małżeństw starających się o dzieci. Czasami takie trudności wiążą się z niepokojem i lękami. Będzie akcent na modlitwę a także spotkania ze specjalistami ” – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Już 28 listopada o godz. 16.00, uroczystą Eucharystią w Pasierbcu rozpocznie się działalność tego Duszpasterstwa. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o dar potomstwa dla małżonków. Od grudnia spotkania w Pasierbcu dla małżonków powierzających Bogu trudności z poczęciem dziecka będą odbywać się zawsze w trzecią niedzielę miesiąca.

W Pasierbcu mają się także odbywać spotkania ze specjalistami, którzy będą podejmowali istotne kwestie dla małżeństw znajdujących się w takiej sytuacji. Będzie to m.in. naprotechnologia.

„Również w innych miejscach diecezji tarnowskiej, szczególnie w sanktuariach, mają i będą miały miejsce podobne regularne nabożeństwa i spotkania” – dodaje ks. Piotr Cebula.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook