Biolodzy stworzyli embrion będący hybrydą człowieka i małpy

/Biolodzy stworzyli embrion będący hybrydą człowieka i małpy

Biolodzy stworzyli embrion będący hybrydą człowieka i małpy

To kolejna próba tworzenia zwierzęco-ludzkich hybryd.

Embrion będący hybrydą człowieka i małpy powstał w chińskich laboratoriach. W pracach badawczych uczestniczyli naukowcy z chińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Kunming, a także z Katolickiego Uniwersytetu im. Św. Antoniego w hiszpańskiej Murcji. Szefem ekipy badawczej był Juan Carlos Izpisua.

Wstępem do stworzenia krzyżówki embrionu człowieka i małpy było przeprowadzone przez zespół Izpisua w 2017 r. studium nad skutecznym wprowadzeniem ludzkich komórek do tkanek organizmu świni. Najnowszy eksperyment opierał się na wszczepieniu do liczących 6 dni małpich zarodków komórek człowieka. Po 19 dniach od tego zabiegu, przeprowadzonego na 132 embrionach, przetrwały tylko trzy krzyżówki. Poza Chinami studia tego typu dozwolone są m.in. w USA, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

– Pewnego dnia możliwe stanie się stworzenie tkanek ludzkich służących przeszczepowi serca lub nerek – stwierdził Izpisua, który jest szefem laboratorium genetycznego w kalifornijskim Instytucie Salka.

„Wielu naukowcom ciągle wydaje się, że jeśli coś jest technicznie wykonalne, to jest jednocześnie moralnie dopuszczalne. Nic bardziej błędnego. Istnieje wiele rzeczy, których robić zdecydowanie nie wolno, choć da się je wykonać” – komentuje redakcja portalu wiara.pl.

Źródło: PAP
By | 2021-04-19T16:17:00+02:00 poniedziałek, 19 kwietnia 2021|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook