Ks. T. Kancelarczyk: Kwestionowanie dziś wartości życia to także kwestionowanie wiedzy naukowej w tym zakresie

by FUNDACJA JZN
Kwestionowanie dziś wartości życia to także kwestionowanie wiedzy naukowej w tym zakresie – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja. Duchowny odniósł się do wydarzenia pro-life pt. „Usłysz” na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

– W tym roku, z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną, nie odbędzie się coroczny Marsz dla Życia, który przechodził zawsze ulicami Szczecina. Z tego powodu poszukiwaliśmy innej formuły wydarzenia, które miałoby charakter pro-life i dla życia. Dlatego też wybraliśmy formę, która będzie bezpieczną jak na te czasy – z zachowaniem wszelkich restrykcji i obostrzeń sanitarnych – będąc zarazem wydarzaniem bardzo wymownym – zwrócił uwagę ks. Tomasz Kancelarczyk.

Na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbyło się wydarzenie pro-life pt. „Usłysz”. To alternatywa wobec Marszu dla Życia, który co roku gromadził tysiące osób.

– Zaprosiliśmy z Podkarpacia obrońców życia z dzwonem, który w tamtym roku pobłogosławił papież Franciszek w Rzymie. Dzwon nosi nazwę „Głos Nienarodzonych” i jest po to, aby budzić sumienia dla obrony życia. A to jest w naszym kraju bardzo potrzebne, z uwagi na wydarzenia sprzed ostatnich miesięcy. Dzwon „Głos Nienarodzonych” dziś został umieszczony przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. W tym miejscu, każdego roku, rozpoczynał się Marsz dla Życia. W tym roku każdy, kto przyjdzie, będzie mógł uderzyć sercem dzwonu w jego kopułę, aby dzwon mógł wydać piękny dźwięk – „Głos Nienarodzonych”. Jest on bardzo donośny i przenikliwy – mówił w niedzielę prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundatorami i pomysłodawcami „Głosu Nienarodzonych” są podkarpaccy obrońcy życia. Pierwszego uderzenia dokonał papież Franciszek, który pobłogosławił monument i podkreślił, że będzie on towarzyszył wydarzeniom pro-life na całym świecie.

– Uderzając w dzwon, każdy będzie mógł wyrazić także swój udział w budzeniu sumień dla obrony życia. Od godziny 12.00 do 21.00 jest możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu pro-life pt. „Usłysz” na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Jestem przekonany, że to wydarzenie odbije się echem w całym mieście, dosłownie i w przenośni – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk.

Duchowny przypomniał wydarzenia sprzed kilku miesięcy, które miały miejsce na ulicach polskich miast. Ks. Tomasz Kancelarczyk dodał, że protesty świadczą o niedocenianiu i niedoświadczaniu wartości życia.

– Oczywiście powinno nastąpić przebudzenie serc Polaków w stronę Nienarodzonych. To, co działo się jesienią na ulicach Polski – liczne i wulgarne protesty pro-aborcyjne, świadczą o tym, że tak wiele osób nie doświadcza wartości życia. Potrzebujemy, aby dziś nastąpiło przebudzenie sumień – ocenił.

Prezes Fundacji Małych Stópek przypomniał również, że dźwięk dzwonu nawiązuje do bicia serca dziecka.

– Hasło tegorocznego wydarzenia – „Usłysz” – nawiązuje nie tylko do dźwięku dzwonu, ale także do tego, aby usłyszeć bicie serca, aby zobaczyć to, co mówi współczesna wiedza o rozwoju prenatalnym człowieka. To jest rozwój człowieka. To jest rozwój nienarodzonego dziecka – zwrócił uwagę duchowny.

Misją Fundacji Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa.

– Fundacja Małych Stópek wydała bardzo ważną pozycję – książeczkę traktującą o wartości rozwoju człowieka przed narodzeniem. Jest to książeczka, którą można rozszerzyć o aplikację, a więc przegląda się tę książeczkę za pomocą telefonu komórkowego. Po wydaniu, Fundacja Małych Stópek spotkała się z wieloma głosami, które negowały to, co jest napisane w książeczce. Pragnę podkreślić, że informacje tam zawarte nie są wymysłem Fundacji Małych Stópek, ale są zaczerpnięte z materiałów naukowych i medycznych – akcentował ks. Tomasz Kancelarczyk.

Ks. Tomasz Kancelarczyk jak zawsze podkreślił, że każdy dzień jest dobry, by bronić życia.

– Kwestionowana dziś wartość życia to także kwestionowanie wiedzy naukowej w tym zakresie. Przeciwnicy życia negują wiedzę naukową tylko po to, aby podważyć wartość życia – wskazał prezes Fundacji Małych Stópek.

Więcej informacji o działalności Fundacji Małych Stópek można znaleźć na [fundacjamalychstopek.pl]

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook