Kolejki przed dzwonem Głos Nienarodzonych

by FUNDACJA JZN
Dzwon Głos Nienarodzonych od niedzielnego południa bił na szczecińskich Jasnych Błoniach, przy pomniku św. Jana Pawła II. Przed dzwonem ustawiła się kolejka szczecinian, którzy poprzez uderzenie w dzwon manifestowali swoją postawę pro life, czyli za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. To akcja pod hasłem „Usłysz” organizowana przez Fundację Małych Stópek, zamiast corocznego Marszu dla Życia, w tym roku odwołanego z powodu pandemii.

Wydarzenie ma charakter symboliczny, ale niezwykle wymowny – mówi Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek. – Mamy nadzieję, że – nawiązując do słów papieża Franciszka – „ten dzwon obudzi wiele sumień”.

W ubiegłym roku papież Franciszek pobłogosławił dzwon i podkreślał, że ma przypominać o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. – Franciszek wyraził wtedy nadzieję, że będzie on budził sumienia, dla obrony nienarodzonych – dodaje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

– Ludzie są teraz przeciw. Nie wiem dlaczego. My jesteśmy za życiem. Trzeba budzić ludzkie sumienia i mam nadzieję, że ten dzwon je obudzi – mówi mieszkaniec Szczecina, który przyszedł na Jasne Błonia z rodziną, by wziąć udział w akcji.

Marsz dla Życia w tradycyjnej formie nie odbywa się drugi rok z rzędu, ze względu na obostrzenia epidemiczne. W ubiegłym roku Marsz odbył się w wersji online. Tym razem organizatorzy przygotowali akcję „Usłysz” i jak sami przyznają, zainteresowanie przeszło ich oczekiwania, bo kolejka do dzwonu ustawiała się przez wiele godzin.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook