Fala samobójstw w Algierii – misjonarze organizują sieć pomocy

/Fala samobójstw w Algierii – misjonarze organizują sieć pomocy

Fala samobójstw w Algierii – misjonarze organizują sieć pomocy

Misjonarze augustianie organizują w Algierii sieć pomocy dla młodzieży zagrożonej samobójstwem. Bieda i brak perspektyw na przyszłość sprawiają, że każdego dnia w tym kraju odbiera sobie życie co najmniej troje ludzi w wieku od 15 do 24 lat. Państwo traktuje to jako temat tabu, jedyne wsparcie zagrożona młodzież otrzymuje od instytucji kościelnych.

Augustianie podkreślają swą ścisłą więź z Algierią, gdzie urodził się św. Augustyn, którego regułą żyją. Nie opuścili tego kraju nawet w czasie ciemnych lat terroryzmu, kiedy groziła im utrata życia. Niestrudzenie pracują na rzecz najuboższych i potrzebujących angażując się również w dialog międzykulturowy i międzyreligijny, którego głównym centrum jest bazylika w Hipponie.

„W ostatnich latach kraj się nieznacznie rozwinął, ale wciąż sytuacja ekonomiczna jest bardzo trudna. Co trzeci młody człowiek pozostaje bez pracy, rodzi to frustrację i odbiera nadzieję na przyszłość” – mówi Maurizio Mistiano z Fundacji Augustianie w Świecie. Podkreśla on, że liczba samobójstw systematycznie rośnie, a państwo nie niesie młodym żadnej pomocy psychologicznej. Stąd projekt utworzenia w tym kraju pięciu ośrodków wsparcia oraz założenia telefonu pomocy, przy którym czuwać będą specjaliści. Projekt realizowany jest we współpracy ze wspólnotą muzułmańską.

Beata Zajączkowska
Źródło: vaticannews.va
By | 2021-04-18T15:12:20+02:00 niedziela, 18 kwietnia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook