Bohaterski czyn czy ludzki odruch?

/Bohaterski czyn czy ludzki odruch?

Bohaterski czyn czy ludzki odruch?

Dwaj policjanci, z CBŚP i KWP w Bydgoszczy uratowali przypadkowego przechodnia. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który zasłabł na peronie Dworca PKP Toruń Wschodni i stracił funkcje życiowe. Doświadczeni oficerowie policyjni prowadzili na zmianę masaż serca, aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Takim zachowaniem dali przykład nam wszystkim.

Jeden z oficerów, na co dzień służy w Zarządzie w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji, drugi w Wydziale Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze w czasie wolnym zauważyli na peronie Dworca PKP Toruń Wschodni osuwającego się z ławki mężczyznę. Doświadczeni policjanci bez chwili wahania ruszyli z pomocą. Sprawdzając funkcje życiowe zorientowali się, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

Wezwaniem karetki i poinformowaniem o sytuacji nieprzytomnego zajął się policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W tym czasie funkcjonariusz z Centralnego Biura Śledczego Policji nie wyczuwając tętna, rozpoczął masaż serca mężczyźnie, który nie dawał oznak życia. Intensywne działania były prowadzone na zmianę przez policjantów, aż do przyjazdu karetki.

Policjanci o swoim bohaterskim czynie nawet nie pochwalili się przełożonym. Jak sami stwierdzili, tak zachowałby się każdy, kto ma jakąkolwiek wiedzę w tym zakresie. Niewątpliwie, takim zachowaniem policjanci dają przykład nam wszystkim.

Źródło: PAP
By | 2019-09-24T15:05:00+02:00 wtorek, 24 września 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook