Fundacja Adaptacja nadzieją dla osób starszych, chorych i samotnych

/Fundacja Adaptacja nadzieją dla osób starszych, chorych i samotnych

Fundacja Adaptacja nadzieją dla osób starszych, chorych i samotnych

W światowy dzień choroby Alzheimera, Fundacja Adaptacja obchodziła 5-lecie istnienia. Od 2014 roku zespół prowadzi świetlice dla osób starszych oraz Klub Seniora w Gdyni.

Dla osób starszych, chorych i samotnych Fundacja Adaptacja stała się nadzieją na lepsze jutro. – To jest taka potrzeba serca, później zaczęło się rozszerzać – mówił Kordian Kulaszewicz, prezes Fundacji Adaptacja.

Od tej potrzeby serca zaczęła się pomoc na wielką skalę. – 5 lat temu, kiedy stworzyliśmy z Małgorzatą Chojnowską na tych 65 metrach pierwszą świetlicę, myślałem, że Pana Boga złapałem za nogi, ale za rok było już 217 metrów i nowy klub seniora, nowe wyzwania – powiedział.

Tym zrealizowanym wyzwaniem stał się między innymi klub dziecka niepełnosprawnego. Tam rodzice wraz ze swoimi pociechami mogą uczestniczyć w zajęciach i zabawach. Przy Fundacji działa świetlica dla osób chorych i Klub Seniora. Fundacja wkłada ogrom pracy w pomoc potrzebującym – zaznaczyła poseł Małgorzata Zwiercan.

– Najważniejsza jest współpraca z samorządowcami, z takimi fundacjami jak fundacja Kordiana, który potrafi razem z MRPiPS współpracować, wykorzystywać również środki, właśnie dla osób potrzebujących, dla tych osób, które są niesamodzielne, które są z otępieniem, które potrzebują pomocy drugiej osoby – podkreśliła poseł.

Takiej pomocy udzielają wolontariusze. – Gdy sama zaczęłam chorować, wiedziałam, że trzeba pomagać, to mnie bardziej zmobilizowało. Przychodzę z wielką chęcią do Fundacji i widzę, jak zadowolone są podopieczne – oznajmiła Urszula Górska, wolontariusz Fundacji Adaptacja.

W tej chwili w świetlicy przebywa 15 podopiecznych. Zespół Fundacji pomaga im nie tylko w codziennym życiu, ale również organizuje wycieczki, koncerty i festyny.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-09-24T10:53:53+02:00 wtorek, 24 września 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook