Boliwia: obrona rodziny nie jest jej dyskryminacją

by

Obrona życia i rodziny nie oznacza dyskryminacji ani promowania nienawiści. To główne przesłanie specjalnego listu episkopatu Boliwii. Został on opublikowany m.in. w związku z odbywającymi się w tym kraju Marszami dla Życia i Rodziny. Są one urządzane przez organizacje pozarządowe, mają jednak pełne poparcie miejscowego Kościoła.

 

„Kościół katolicki wyraża zdecydowaną dezaprobatę wszelkich aktów dyskryminacji i przemocy, w tym homofobii, a także potwierdza, że wszyscy ludzie winni być docenieni i szanowane w swej wewnętrznej godności, gdyż zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga” – czytamy w dokumencie biskupów. Zaznaczają oni w ten sposób, że ich zdecydowany sprzeciw wobec ideologii gender, która atakuje rodzinę będącą fundamentem społeczeństwa, nie oznacza dyskryminacji ani szerzenia nienawiści.

 

Episkopat Boliwii sprzeciwia się tym, którzy próbują wywołać w tym punkcie konflikt społeczny. Apelują zatem, by w trosce o rodziny kierować się przede wszystkim wartościami godności, sprawiedliwości i dobra wspólnego. Warto przypomnieć, że pod koniec maja parlament tego kraju przyjął ustawę o tożsamości. Pozwala ona na zmianę w dokumentach imienia i płci konkretnej osoby. Jedynym obostrzeniem jest to, że zmianę taką można przeprowadzić tylko raz w życiu. Biskupi widzą w tym zagrożenie dla instytucji rodziny. Apelują zatem, by z miłością i szacunkiem, ale zdecydowanie bronić daru rodziny i idąc za wskazaniami Franciszka pokazywać piękno przymierza mężczyzny i kobiety.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook