Brytyjscy lekarze zagłosowali za dekryminalizacją aborcji

/Brytyjscy lekarze zagłosowali za dekryminalizacją aborcji

Brytyjscy lekarze zagłosowali za dekryminalizacją aborcji

W piątek Powszechna Rada Królewskiego Stowarzyszenia Położników i Ginekologów (RCOG) poparła w głosowaniu usunięcie z brytyjskiego prawa wszystkich sankcji karnych związanych z aborcją.

 

Obecnie w Wielkiej Brytanii aborcja na żądanie jest dozwolona do 24. tygodnia ciąży, a tak zwane późne aborcje są prawnie ograniczone.  Jednak członkowie Powszechnej Rady RCOG chcą, by aborcja na żądanie była dozwolona przez cały okres trwania ciąży.

 

W głosowaniu mogli wziąć udział tylko członkowie Powszechnej Rady, czyli 33 osoby, pomimo tego, że Królewskie Stowarzyszenie Położników i  Ginekologów liczy w sumie 14 000 członków.

 

Wielu lekarzy nie podziela stanowiska wyrażonego przez Powszechną Radę RCOG. W odpowiedzi na wypowiedź udzieloną dla jednej z gazet przez przewodniczącą RCOG, Lesley Regan, w której porównała ona zabieg przerwania ciąży do zoperowania halluksów i nawoływała do dekryminalizacji aborcji, 650 lekarzy podpisało list będący protestem przeciwko jej wypowiedziom. W liście tym między innymi wyrazili opinię, że dekryminalizacja aborcji jest w zasadzie równoznaczna z  dzieciobójstwem.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-09-25T14:28:24+02:00 poniedziałek, 25 września 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook