Budujemy narzędzie, które głęboko zmieni Europę!

/Budujemy narzędzie, które głęboko zmieni Europę!

Budujemy narzędzie, które głęboko zmieni Europę!

„Platforma Kulturalna JEDEN Z NAS, która w ostatnią sobotę lutego zgromadziła w Paryżu 150 wybitnych profesorów i intelektualistów z całej Europy, jest początkiem europejskiego think-tanku, instytucji ponad-politycznej, ale również ponad-naukowej, dedykowanej wartościom cywilizacyjnym i kulturowym. Instytucji, którą wspólnie budujemy również dzięki Waszej pomocy” – napisał Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji JEDEN Z NAS i prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

 

Poniżej publikujemy treść najnowszego newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, który trafił dziś do skrzynek subskrybentów:

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Są wydarzenia i działania, którymi mam przyjemność dzielić się „na gorąco”. Są też takie, nad którymi w niepewności pracujemy przez wiele miesięcy, aby mogły nabrać odpowiedniego kształtu i ujrzeć światło dzienne. Do tych drugich inicjatyw z pewnością należy Platforma Kulturalna JEDEN Z NAS, która w ostatnią sobotę lutego zgromadziła w Paryżu 150 wybitnych profesorów i intelektualistów z całej Europy. Jest to początek europejskiego think-tanku, instytucji ponad-politycznej, ale również ponad-naukowej, dedykowanej wartościom cywilizacyjnym i kulturowym. Instytucji, którą wspólnie budujemy również dzięki Waszej pomocy.

Gdy kilka lat temu zakładaliśmy Fundację JEDEN Z NAS, mieliśmy świadomość współtworzenia nieistniejącego wcześniej, ważnego, europejskiego środowiska aktywistów. Podobny proces – już od niemal roku – prowadzimy w środowisku o wiele istotniejszym, środowisku intelektualistów, naukowców, profesorów i ekspertów z różnych dziedzin. Można wręcz pytać, czy gdyby taka współpraca zaistniała przed kilkudziesięciu laty, to czy kultura (a wraz z nią polityka) europejska byłaby dziś tak bardzo zagubiona?

Dziś jednak rozpoczęliśmy głębokie kształtowanie przyszłości. W tym celu wraz z nami w inauguracji Platformy Kulturalnej JEDEN Z NAS uczestniczyli m.in. powszechnie znany i ceniony historyk prof. Andrzej Nowak, wybitny politolog i amerykanista prof. Tomasz Żyro, zasłużona genetyk prof. Alina Midro, wybitny literaturoznawca prof. Krzysztof Koehler, czy ceniony psycholog zarządzania i doradca biznesu Ryszard Stocki. Ważne głosy z Polski uświadamiały, że zjawisko aborcji czy kryzys rodziny to tylko fragmenty głębszych procesów kulturowych, związanych z powszechnymi stylami życia czy wspólnotową tożsamością. To procesy, których niekorzystne skutki dotykają nas wszystkich, niezależnie od wyznawanych poglądów czy sympatii politycznych i dlatego pragniemy budować projekt i instytucję, która na możliwie najwyższym poziomie pragnie owe problemy autentycznie rozwiązywać.

Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach będę mógł pisać coraz więcej o tym przedsięwzięciu i związanych z nim działaniach. Mam jednak świadomość, że praca ta nie będzie od razu widoczna. Tym bardziej ogromnie dziękuję za każdą, choćby najdrobniejszą wpłatę, która pozwala nam działać z odwagą i determinacją. Państwa wielkoduszność i wrażliwość na los najmniejszych pozwala nam budować dzieła, które mogą być naprawdę historyczne. Mam nadzieję, że dzięki Państwa stałej pomocy tak właśnie będzie.

Z wyrazami wdzięczności
Jakub

PS. Więcej o wydarzeniu w Paryżu:
Afirmacja życia i ochrona tradycyjnego małżeństwa i rodziny priorytetami Platformy Kulturalnej oraz The 3rd One Of Us forum in Pictures

 

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2019-03-25T09:22:05+01:00 środa, 06 marca 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook