W Bukareszcie odbyło się międzynarodowe seminarium na temat odnowy polityki rodzinnej  

/W Bukareszcie odbyło się międzynarodowe seminarium na temat odnowy polityki rodzinnej  

W Bukareszcie odbyło się międzynarodowe seminarium na temat odnowy polityki rodzinnej  

Federacja Europejskich Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) i jej członek w Rumunii – Katolickie Stowarzyszenie Rodzin „Vladimir Ghika” zorganizowało w ubiegłym tygodniu w rumuńskim senacie konferencję na temat rodziny w centrum gospodarki.

 

Seminarium oprócz członków parlamentu pochodzących z głównych partii politycznych Rumunii zgromadziło decydentów politycznych, naukowców i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. Debatowali oni o pilnej potrzebie wprowadzenia polityki rodzinnej, która naprawdę uwzględni wartość rodziny dla gospodarki i społeczeństwa jako całości.

 

Jak stwierdził Paul Dembinski (z „Observatoire de la Finance”, Szwajcaria) , „rodziny to nie tylko «producenci» kapitału – kapitału ludzkiego, ale również dóbr i usług, dostawcy opieki, regeneratorzy energii niezbędnej dla jakiejkolwiek produktywnej aktywności ”. Ta komplementarność między życiem gospodarczym a rodziną musi zostać uznana poprzez wdrożenie odnowionej formy polityki rodzinnej. Opierając swoje rozumowanie na tej zasadzie Vincenzo Bassi („Forum delle Famiglie”, włoski członek FAFCE) zasugerował, że „opodatkowanie rodziny powinno być proporcjonalne do obowiązków podejmowanych przez same rodziny dla społeczeństwa i wspólnego dobra”.

 

Prezydent FAFCE, Antoine Renard, podkreślił znaczenie tego typu konferencji – „wykorzystamy wszystkie możliwe szanse, aby sprowokować konstruktywną debatę na temat jak odpowiedzieć na kryzys demograficzny. Jest to pierwsze tego wydarzenie międzynarodowe tego rodzaju”.

 

Iulian Oanta, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich „Vladimir Ghika”, powiedział na zakończenie konferencji: „To było bardzo konstruktywne rozmawiać z głównymi decydentami o wyzwaniach związanych z demografią, emeryturami i podatkami. Pierwszym krokiem do odnowy polityki rodzinnej w Rumunii mogłoby być referendum w sprawie definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, o które poprosiło 3 miliony obywateli”.

 

Źródło: www.fafce.org

By | 2018-02-20T15:51:13+01:00 wtorek, 20 lutego 2018|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail