Bydgoszcz: Opieka wspierająca w medycynie: chory na nowotwór

by

W dniach 24 i 25 listopada br. w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna pt. „Opieka wspierająca w medycynie: chory na nowotwór”.

 

„Celem tej konferencji jest zaprezentowanie aktualnej wiedzy naukowej na temat wybranych aspektów wsparcia psychicznego, duchowego oraz medycznego świadczonego wobec osób chorych onkologicznie. Chcemy także podjąć dyskusję na temat konsyliów onkologicznych oraz roli, jaką w zakresie wsparcia chorych na nowotwór odgrywają pozarządowe organizacje pomocowe. Mamy również nadzieję, że ta konferencja będzie doskonałą okazją do nawiązania wielu nowych znajomości, które zaowocują ogólnopolską współpracą, przekładającą się na wspólną realizację wielu, jakże potrzebnych badań oraz podejmowaniem praktycznych inicjatyw podnoszących jakość opieki wspierającej osoby cierpiące na choroby nowotworowe”, piszą organizatorzy.

 

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Arka Bydgoszcz, Katedra i Zakład Neuropsychologii Klinicznej CM UMK, Katedra i Zakład Opieki Paliatywnej CM UMK, Katedra Onkologii, Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej CM UMK oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

Program konferencji: TUTAJ

 

Więcej informacji: www.opieka-wspierajaca.pl

You may also like

Facebook