Polski pro-life coraz istotniejszy w Europie!

by

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

W ostatnim tygodniu w Brukseli odbyło się Zgromadzenie Ogólne Federacji ONE OF US, której jesteśmy członkiem założycielem. Dzięki przyjęciu nowych członków jest nas już prawie 40 organizacji z 22 krajów UE, a kolejne ustawiają się w kolejce!

 

Nie to jest jednak najważniejsze. Na specjalną prośbę Prezydenta Federacji Jaime Mayora Orejy (z Hiszpanii), który widzi, że stajemy się liderem w sprawach obrony życia, Polska głosem Zgromadzenia otrzymała kolejne miejsce w 12-osobowym Zarządzie Federacji. Miejsce to przypadło Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, a reprezentował ją będzie nie kto inny, jak sam Marek Jurek – eurodeputowany i lider Prawicy Rzeczpospolitej. To już drugi – po Miroslavie Mikolasiku ze Słowacji – członek Zarządu Federacji, który jest aktywnym politykiem Parlamentu Europejskiego. Jego praca na rzecz Federacji wzmocni polski głos w europejskich strukturach pro-life i uczyni nas jeszcze bardziej widzialnymi na forum Parlamentu Europejskiego.

 

 

 

Jeżeli mogę dodać coś od siebie, to jestem nie tylko zaszczycony, że będę mógł tak blisko współpracować z Markiem Jurkiem, ale cieszę się, że nie będę już osamotniony w reprezentowaniu naszych spraw w Europie.

 

Druga sprawa, którą się chcę podzielić może na początku wydać się nietypowa, ale tylko dla tych, którzy od niedawna śledzą pracę naszej Fundacji. Jak wiecie, jako jedyna fundacja pro-life z Polski akredytowana przy Parlamencie Europejskim blisko współpracujemy z prof. Ryszardem Legutko. W zeszłym roku wspólnie organizowaliśmy I Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan. Bo pro-life to przecież nie „tylko” walka o nienarodzonych, ale o każdego człowieka, a co 3 minuty ginie chrześcijanin ze względu na wyznawaną wiarę.

 

W tym roku spotykamy się po raz drugi, w sobotę 5 listopada w Krzysztoforach przy Rynku Głównym w Krakowie. Serdecznie zapraszam na to spotkanie. Szczegóły na stronie: www.kongreschrzescijan.pl

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim z Państwa za wsparcie finansowe naszej fundacji. Bez niego nie moglibyśmy nic zrobić, a Polska utraciłaby możliwość wpływania na to, co dzieje się w sprawach pro-life w Parlamencie Europejskim. Nie otrzymujemy dużych grantów ze środków publicznych, a nasza praca w całości finansowana jest dzięki Państwa wpłatom. Dlatego każda darowizna – 20, 50 czy 100 zł – pozwala nam działać i odważnie podejmować kolejne tematy. Dziękujemy, że jesteście i rozumiecie, jak to co próbujemy robić, jest ważne!

 

Pozdrawiam najserdeczniej,

Jakub Bałtroszewicz

You may also like

Facebook