Zaproszenie na II Kongres w Obronie Chrześcijan

/Zaproszenie na II Kongres w Obronie Chrześcijan

Zaproszenie na II Kongres w Obronie Chrześcijan

Na całym świecie „co 3 minuty ginie chrześcijanin ze względu na swoją religię, a kultury liczące tysiące lat znikają. Świata nie obchodzi los prześladowanych chrześcijan, ale obchodzi nas – to nasi bracia i siostry, razem możemy im pomóc”. Zapraszamy do Krakowa na II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan, który odbędzie się w dn. 4-5listopada 2016 r. w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.

 

Celem Kongresu jest wypracowanie kierunków działań prawnych i politycznych, mogących wpłynąć na ograniczenie tego okrutnego zjawiska. Kongres zostanie poprzedzony jednodniowymi warsztatami roboczymi w zamkniętym gronie zaproszonych specjalistów.

 

 

„Problem prześladowania chrześcijan na całym świecie osiąga skalę trudną do wyobrażenia. W odpowiedzi na wyzwania, jakie w związku z tym stoją przed społecznością międzynarodową, zdecydowałem się zaprosić do Krakowa specjalistów z zakresu prawa międzynarodowego, polityki zagranicznej, przedstawicieli organizacji międzynarodowych i wysokich przedstawicieli Kościoła Bliskiego Wschodu”, pisze prof. Ryszard Legutko.

 

Tak, jak w zeszłym roku, Fundacja „Jeden z nas” pomaga w organizacji Kongresu, ponieważ ochrona ludzkiego życia powinna przybierać szerokie formy działania.

 

Źródło: www.kongreschrzescijan.pl

 

By | 2016-10-27T13:40:46+02:00 czwartek, 27 października 2016|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail