Były reprezentant Polski zdecydowanie o aborcji: Nie dyskutuję z Dekalogiem

/Były reprezentant Polski zdecydowanie o aborcji: Nie dyskutuję z Dekalogiem

Były reprezentant Polski zdecydowanie o aborcji: Nie dyskutuję z Dekalogiem

Nie dyskutuję z Dekalogiem, w którym jest jasno napisane: „Nie zabijaj”. Pan Bóg jest Panem życia i śmierci. Nie ma „ale”, jestem przeciw aborcji. Dla człowieka wierzącego prawo Boże powinno być na pierwszym miejscu – mówi Marek Citko, były piłkarz.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” M.Citko opowiedział o swojej piłkarskiej karierze, ale również dał świadectwo tego, jak wiara ważna jest w życiu jego i jego rodziny. Na pytanie dziennikarki, o trudny moment w jego życiu, kiedy lekarze sugerowali żonie aborcję z powodu wady serca stwierdzonej u narodzonego dziecka, odpowiedział:

– Na pewno był to trudny czas, wówczas jednak skupiłem się na tym, by bardziej kołatać do serca Pana Boga w myśl słów Ewangelii: „Kołaczcie, a będzie wam dane”. Poszedłem drogą walki i prośby na modlitwie. Wierzyłem, że będę wysłuchany, że Konrad będzie zdrowy. Nie pytałem: dlaczego? Jaka wiara, takie cuda. Pan Bóg w Piśmie świętym często mówił: „Idź, jesteś zdrowy, twoja wiara cię uleczyła”.

Kiedy lekarze postawili diagnozę Konradowi, byłem wówczas na kontrakcie w Szwajcarii. Żonę, której lekarze zaproponowali dokonanie aborcji, jak mogłem, wspierałem telefonicznie. Gdy wróciłem do Polski, prosiłem wielu znajomych, księży i siostry zakonne o modlitwę.

Były piłkarz wyraził także swój wyraźny sprzeciw wobec aborcji:

– Nie dyskutuję z Dekalogiem, w którym jest jasno napisane: „Nie zabijaj”. Pan Bóg jest Panem życia i śmierci. Nie ma „ale”, jestem przeciw aborcji. Dla człowieka wierzącego prawo Boże powinno być na pierwszym miejscu.

Marek Citko, dziesięciokrotny reprezentant kraju. W barwach kadry Polski strzelił dwie bramki. Przez niemal całą karierę grał w polskiej ekstraklasie, choć miał okazję wyjazdu chociażby do Premier League. Chciało go Blackburn Rovers. Za granicą grał w FC Aarau, Hapoelu Beer Szewa czy Yverdon-Sport.

Źródło: www.radiomaryja.pl
By | 2020-05-21T15:08:25+02:00 czwartek, 21 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook