„Can morality can be legalized?” – spotkanie z Nikolasem Nikasem – prezesem Bioethics Defense Fund

by

W ramach cyklu „Fundamenty sukcesu” Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na spotkanie z Nikolasem Nikasem – prezesem Bioethics Defense Fund. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w Szkole Głównej Handlowej w auli III (SGH Warsaw School of Economics) w Warszawie.

 

Nikolas Nikas jest amerykańskim ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, in vitro, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych. Był konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie, stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa. „(…) jest cenionym specjalistą umiejętnie integrującym prawno-naturalną inspirację z teorią polityczną i faktami dostarczanymi przez nauki przyrodnicze oraz medycynę. Dzięki Fundacji Obrony Bioetyki angażuje swą wiedzę i umiejętności na polu prawodawstwa, postępowań procesowych, edukacji i w mediach” (za: www.pch24.pl).

 

Bioethics Defense Fund jest organizacją działającą w obronie praw człowieka (szczególnie prawa do życia), podejmuje swoje działania w obszarze prawa i edukacji publicznej.

 

Więcej o Bioethics Defense Fund: www.bdfund.org

 

Źródło: web.facebook.com

You may also like

Facebook