„Adoptuj życie” – pierwsza aplikacja pro-life

by

„Adoptuj życie” to pierwsza na świecie interaktywna aplikacja pro-life autorstwa Fundacji Małych Stópek. Mobilnego asystenta Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego od 4 kwietnia będzie mógł mieć każdy posiadacz telefonu z systemem android.

 

 

„Adoptuj życie”, czyli „Cześć, pomódl się za mnie!” to idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala nam podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wystarczy być tylko użytkownikiem telefonu z systemem android oraz mieć w sercu pragnienie niesienia pomocy dzieciom, których matki rozważają dokonanie aborcji” – mówi Anna Suchy z Fundacji Małych Stópek, która na tegoroczny Dzień Świętości Życia przygotowała mobilną aplikację pro-life.

 

„Chcemy iść o krok dalej, jeszcze mocniej świadczyć o obronie życia, pokazać wartość nienarodzonego dziecka, na każdym etapie jego rozwoju i uświadomić, w czym tak naprawdę uczestniczą ci, którzy podejmują się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” – tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

 

Mobilny asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego od dziś można pobrać w sklepie Google Play jest zbudowany z czterech zakładek: codzienna modlitwa, rozważanie różańcowe, przyrzeczenie, twój dobry uczynek.

 

„Aplikacja jest bogata i naprawdę pomocna szczególnie dla tych obrońców życia, którzy w wirze codziennych obowiązków i zajęć potrzebują małej „przypominajki” – mówi Anna Suchy wskazując na codzienne przypomnienia o modlitwie wraz z jej treścią w porze, którą użytkownik aplikacji uzna dla siebie za najlepszą. – Dzięki temu nigdy nie opuścimy tej wyjątkowej dziesiątki różańca w intencji nienarodzonego dziecka – dodaje Anna Suchy. Aplikacja zawiera także rozważania różańcowe, przygotowane przez księży zaprzyjaźnionych z Fundacją Małych Stópek.

 

Aplikacja zawiera bogatą grafikę ukazującą wszystkie fazy rozwoju prenatalnego dziecka wraz z komentarzami np. „Ciężar mojego ciała wynosi ok. 150 g. Mierzę od 12,4 do 14 cm. Jestem tak duży, jak owoc awokado”. „Krok po kroku, dzień po dniu i tydzień po tygodniu użytkownik może obserwować rozwijające się dzieciątko, pozwala to na dokładniejsze poznanie jego rozwoju, a także zobrazowanie tego, co dzieje się właśnie z zaadoptowanym duchowo przez nas dzieckiem” – wyjaśnia Suchy.

 

Obrońca życia, który podjął się duchowej adopcji prze aplikację „Adoptuj życie” dowie się m.in., jak rozwija się dziecko w łonie matki, kiedy zaczyna bić jego serce, kiedy rozwijają się narządy słuchu, wzroku itd. Oprócz tego aplikacja zawiera zdjęcia USG nienarodzonego dziecka oraz pozwala posłuchać bicia jego serca.

 

„Adoptuj życie” to aplikacja stworzona po to, aby jeszcze bardziej uwrażliwić obrońców nienarodzonych oraz tych, którzy jeszcze nimi nie są, a także uświadomić jak wygląda rozwój prenatalny. Jest to również świadectwo, które możemy mieć zawsze przy sobie oraz którym możemy się posłużyć, gdy dotykamy w swoich środowiskach trudnego tematu aborcji” – tłumaczą twórcy aplikacji.

 

W tworzeniu „Adoptuj życie” brało udział wiele osób z Fundacji Małych Stópek i nie tylko – księża, tworzący rozważania, młodzi wolontariusze testujący aplikację, a także matki, które użyczyły wielu materiałów źródłowych i pomogły przy tworzeniu komentarzy do aplikacji. „Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc przy tworzeniu tego dzieła. Pamiętam czas, kiedy nosiłam pod sercem swoje dziecko i jest to naprawdę niezwykły okres w życiu kobiety” – mówi Magdalena, mama 2-letniej Marysi, której USG zostało użyte w aplikacji.

 

Twórcy aplikacji zdradzają, że po 9 miesiącach wytrwałej i owocnej modlitwy, na użytkowników „Adoptuj życie” czeka graficzna niespodzianka.

You may also like

Facebook