Chiny zamierzają kontynuować kontrowersyjne eksperymenty na ludzkich embrionach

/Chiny zamierzają kontynuować kontrowersyjne eksperymenty na ludzkich embrionach

Chiny zamierzają kontynuować kontrowersyjne eksperymenty na ludzkich embrionach

Chińscy naukowcy zamierzają kontynuować przeprowadzane na ludzkich embrionach badania genetyczne. Wykonywane przez nich eksperymenty już dwukrotnie wywołały w świecie olbrzymie kontrowersje etyczne.

 

Ostatnie badania, w których próbuje się uodpornić embriony na zakażenie wirusem HIV, według George’a Daley’a, biologa w bostońskim Szpitalu Dziecięcym, wydają się nie generować znacznie większych kontrowersji niż miało to miejsce w dotychczasowych eksperymentach. Natomiast poważne zaniepokojenie sytuacją wyraża m.in. Tetsuya Ishii, bioetyk na Hokkaido University w Japonii, którego zdaniem chińskie badania są po prostu „zabawą na ludzkich embrionach”.

 

Dyrektor Centrum Badań Genetycznych w Chinach, Han Bin, podkreśla że „potencjalne terapeutyczne korzyści techniki zwalczającej choroby genetyczne, w tym również nowotwory, nie powinny spotykać się z jakimikolwiek zarzutami”. Chiny za wszelką cenę chcą opracować swoje własne standardy i przepisy, zamiast przyjąć już istniejące regulacje etyczne funkcjonujące w innych krajach.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2016-05-04T07:50:40+02:00 środa, 04 maja 2016|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook