Chiny zamierzają kontynuować kontrowersyjne eksperymenty na ludzkich embrionach

by

Chińscy naukowcy zamierzają kontynuować przeprowadzane na ludzkich embrionach badania genetyczne. Wykonywane przez nich eksperymenty już dwukrotnie wywołały w świecie olbrzymie kontrowersje etyczne.

 

Ostatnie badania, w których próbuje się uodpornić embriony na zakażenie wirusem HIV, według George’a Daley’a, biologa w bostońskim Szpitalu Dziecięcym, wydają się nie generować znacznie większych kontrowersji niż miało to miejsce w dotychczasowych eksperymentach. Natomiast poważne zaniepokojenie sytuacją wyraża m.in. Tetsuya Ishii, bioetyk na Hokkaido University w Japonii, którego zdaniem chińskie badania są po prostu „zabawą na ludzkich embrionach”.

 

Dyrektor Centrum Badań Genetycznych w Chinach, Han Bin, podkreśla że „potencjalne terapeutyczne korzyści techniki zwalczającej choroby genetyczne, w tym również nowotwory, nie powinny spotykać się z jakimikolwiek zarzutami”. Chiny za wszelką cenę chcą opracować swoje własne standardy i przepisy, zamiast przyjąć już istniejące regulacje etyczne funkcjonujące w innych krajach.

 

Źródło: www.genethique.org

You may also like

Facebook