Prezydent RP wręczył Order Orła Białego Pani Prof. Wandzie Półtawskiej

by

To piękny i ważny dzień dla Obrońców Życia. Prof. Wanda Półtawska – lekarka, obrończyni życia, przyjaciółka i współpracownica Karola Wojtyły została odznaczona Orderem Orła Białego. Odznaczenia dokonał z okazji Narodowego Święta 3 maja Prezydent RP Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie. 

 

Prof. Wanda Półtawska została uhonorowana Orderem Orła Białego „w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne osiągnięcia w pracy publicznej i państwowej” oraz „za działalność niezłomną przez tak wiele lat, przez dziesięciolecia, od czasów młodości – służby harcerskiej, konspiracji” – podkreślił prezydent Duda. Prezydent wyraził również uznanie i podziękował Wandzie Półtawskiej za świadectwo cichej służby lekarza i doradcy rodzinnego, który pomagał ludziom często w najtrudniejszych chwilach.

 

Na ręce prezydenta Wanda Półtawska wyraziła podziękowaniaza dzisiejszy dzień, bo wreszcie mam poczucie, że jestem w Polsce, wśród ludzi, którzy rozumieją, co to słowo znaczy (…) I dopiero dzięki temu, co tu, teraz mam poczucie, że jednak dożyłam tego, o co chodziło w całym moim życiu i życiu mojego pokolenia – podkreśliła Wanda Półtawska (za: wpolityce.pl)

 

Prezydent RP uhonorował Orderem Orła Białego ponadto Irenę Kirszensztein-Szewińską, Michała Kleibera, Michała Lorenca, Zofię Romaszewską oraz Bronisława Wildsteina.

 

Źródło: wpolityce.pl oraz gosc.pl

You may also like

Facebook