Chłopiec z porażeniem mózgowym pokonał maraton i zebrał 40 tys. funtów

/Chłopiec z porażeniem mózgowym pokonał maraton i zebrał 40 tys. funtów

Chłopiec z porażeniem mózgowym pokonał maraton i zebrał 40 tys. funtów

Tobias Weller ma 9 lat i cierpi na na mózgowe porażenie dziecięce. Dystans maratonu przebył, by zebrać pieniądze m.in. na szpital pediatryczny.

Ostatnie 750 metrów dystansu chłopiec przebył w pobliżu rodzinnego domu w Sheffield, w północnej Anglii. Na mecie przywitali go sąsiedzi i mama z medalem. Tobias postawił sobie cel, by w trakcie zbiórki zebrać 500 funtów na rzecz szkoły, do której uczęszcza i szpitala dziecięcego w Sheffield. Na tę chwilę wiadomo, że darczyńcy wpłacili już ponad 40 tys. funtów.

Mama Tobiasa Ruth Garbutt podkreśla, że gdy chłopiec zaczynał, był w stanie pokonać dziennie 50 metrów, a teraz uporał się z dystansem 750 m.

To kolejna historia, kiedy niepełnosprawni i seniorzy podejmują wyzwanie, by zebrać fundusze na cel charytatywny. Tobiasa zainspirował weteran II wojny światowej „kapitan Tom” Moore. Spacerując po ogrodzie przy pomocy chodzika mężczyzna zebrał na brytyjską służbę zdrowia ponad 30 milionów funtów. W uznaniu swych zasług został wyróżniony tytułem szlacheckim.

Źródło: www.rp.pl
By | 2020-06-03T11:13:29+02:00 środa, 03 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook