Ruszyła rekrutacja na podyplomowe studia z duszpasterstwa rodzin na UPJPII w Krakowie

/Ruszyła rekrutacja na podyplomowe studia z duszpasterstwa rodzin na UPJPII w Krakowie

Ruszyła rekrutacja na podyplomowe studia z duszpasterstwa rodzin na UPJPII w Krakowie

1 czerwca ruszyła rekrutacja na Podyplomowe Studia Duszpasterstwo Rodzin na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Oferta kierowana jest do każdego, kto chciałby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności w zakresie duszpasterstwa rodzin, jak również poszerzyć swoją wiedzę na temat katolickiego nauczania na temat małżeństwa i rodziny.

Podyplomowe studia z duszpasterstwa rodzin na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy o małżeństwie i rodzinie niezbędnej w pracy duszpasterskiej podejmowanej we współczesnych uwarunkowaniach. Adresowane są do osób świeckich, jak również duchownych (księży, sióstr zakonnych). Przygotowują do pracy w strukturach parafialnych, dekanalnych oraz diecezjalnych (dostarczają umiejętności do prowadzenia kursów dla narzeczonych oraz przygotowują do pracy w diecezjalnym poradnictwie rodzinnym). Stanowią ciekawą ofertę dla liderów wspólnot i stowarzyszeń, dla których fundamentem jest katolickie nauczanie o małżeństwie i rodzinie. Dla osób żyjących w małżeństwie są okazją do pogłębienia tematów, które w sposób bardziej twórczy pomogą przeżywać ich powołanie.

Elektroniczna rekrutacja na semestr zimowy trwa od 1 czerwca do 30 września 2020 r. za pośrednictwem strony http://ckp.upjp2.edu.pl/. Studia trwają trzy semestry. Każdy kosztuje 1000 zł. Są realizowane podczas 9 zjazdów w semestrze, w soboty od godz. 8.30 do 17.00.

Studia podyplomowe z duszpasterstwa rodzin to efekt współpracy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Instytutu Nauk o Rodzinie Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. To kontynuacja 40-letniej przeszło tradycji Studium Teologii Rodziny zainicjowanego w archidiecezji krakowskiej przez kard. Karola Wojtyłę.

Źródło: diecezja.pl
By | 2020-06-03T14:57:25+02:00 środa, 03 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook