Chrześcijańska rodzina przyjęła nastolatkę w ciąży

/Chrześcijańska rodzina przyjęła nastolatkę w ciąży

Chrześcijańska rodzina przyjęła nastolatkę w ciąży

Amanda wraz z mężem Nickiem i kochanym synkiem tworzą dziś szczęśliwą, chrześcijańską rodzinę. Jednak jej własna historia życia pokazuje, jak ważne jest wsparcie udzielane kobietom w ciąży, które znajdują się w trudnej sytuacji.

Human Life International – Polska za Life News przytoczył w okresie Bożego Narodzenia niezwykłą historię pomocy, jakiej chrześcijańska rodzina w USA udzieliła młodej matce oczekującej narodzin dziecka.

Mama Amandy, pomimo olbrzymich nacisków ze strony otoczenia i najbliższej rodziny, odrzuciła propozycję aborcji i urodziła dziewczynkę, sama będąc jeszcze w bardzo młodym wieku. W wyniku tej decyzji musiała opuścić dom. Trafiła do wspólnoty parafialnej działającej na rzecz ochrony życia. Tam znalazła również rodzinę, u której mogła zamieszkać i oczekiwać na narodziny dziecka.

Amanda opowiada, że mama mieszkała z tą rodziną w czasie ciąży i przez jakiś czas po narodzinach córki, do momentu aż rodzice Amandy mogli się pobrać i zamieszkać razem.

Gdy Amanda dorosła, już jako studentka, zaangażowała się w prace centrum pomocowego, które oferowało pozytywną pomoc w sytuacji nieplanowanej ciąży, zarówno poprzez doradztwo, jak i pomoc bezpośrednią.

– Moja nastoletnia mama uratowała mi życie, odrzucając propozycję aborcji, a teraz moja rodzina podjęła się opieki nad pięciorgiem dzieci w systemie pieczy zastępczej. Był to krótki czas, dopóki maluchy nie trafiły do adopcyjnych rodziców, planujemy jednak w przyszłości kontynuować to działanie. Powiedzenie, że jestem wdzięczna Bogu za tych, którzy podejmują działania na rzecz życia, byłoby niedopowiedzeniem – mówi Amanda.

Źródło: hli.org.pl
By | 2020-01-09T20:42:03+01:00 czwartek, 09 stycznia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail