Dalsze losy Karolka znalezionego w oknie życia

/Dalsze losy Karolka znalezionego w oknie życia

Dalsze losy Karolka znalezionego w oknie życia

Niemowlę zostawiono 1 listopada w Oknie Życia w Kutnie. Lekarz, który badał noworodka, określił jego wiek na ok. 10 dni. Chłopiec był zadbany i nakarmiony, a siostry zakonne szybko nadały mu pierwsze imię.

Okno Życia w Kutnie mieści się w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża.  Okno istnieje już od dziesięciu lat i po raz pierwszy odnaleziono w nim dziecko.

Siostra Dorota Janiszewska relacjonuje, że kiedy usłyszała alarm, odczekała chwilę, by osoba, która pozostawiła dziecko mogła spokojnie oddalić się od Okna Życia i pozostać anonimową. Zgodnie z procedurami na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego i policja. Lekarz, który badał noworodka określił jego wiek na ok. 10 dni. Chłopiec był zadbany i nakarmiony, a siostry zakonne szybko nadały mu pierwsze imię.

Zakonnice wyjaśniają, że w związku z tym, iż 22 października przypada rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II, a bardzo możliwe, że właśnie tego dnia przyszedł na świat chłopiec, otrzymał imię Karol. Ponadto 3 listopada obchodzone są imieniny Karola. Kutnowska policja zaznacza, że nie prowadzi poszukiwań osoby, która pozostawiła dziecko. Niemowlę nie zostało bowiem narażone na niebezpieczeństwo. Noworodek trafił już do rodziny zastępczej.

Okno Życia w Kutnie powstało niemal 10 lat temu, dokładnie 30 listopada 2009 roku. To bezpieczne miejsce, w którym każda matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa zawiadujące oknem osoby.

Źródło: kutno.net.pl
By | 2019-11-06T12:48:35+01:00 środa, 06 listopada 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook