Pikieta obrońców życia przed Trybunałem Konstytucyjnym

/Pikieta obrońców życia przed Trybunałem Konstytucyjnym

Pikieta obrońców życia przed Trybunałem Konstytucyjnym

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie odbyła się w środę pikieta pro-life. Obrońcy życia domagali się działań najważniejszego polskiego sądu ws. poselskiego wniosku dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej, który został złożony do Trybunału dwa lata temu.

O godz. 11.00 przed Trybunałem Konstytucyjnym zebrali się obrońcy życia m.in. z Fundacji Życie i Rodzina oraz komitetu inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj Aborcję”. Uczestnicy wydarzenia na ogrodzeniu budynku zawieszali czerwone wstążeczki. Miały one symbolizować wszystkie nienarodzone dzieci, które zostały zabite w Polsce w wyniku tzw. aborcji eugenicznej. Działacze pro-life porównywali polskie prawo eugeniczne do akcji T4 przeprowadzanej w nazistowskich Niemczech.

Inicjatywa środowisk pro-life to odpowiedź na brak działań Trybunału Konstytucyjnego ws. poselskiego wniosku, który dotyczy właśnie przesłanki eugenicznej. Pismo w październiku 2017 roku w imieniu 107 parlamentarzystów wystosował poseł Bartłomiej Wróblewski. Czasu na rozpatrzenie wniosku przez Trybunał Konstytucyjny pozostaje coraz mniej. Ostateczny termin ma minąć 11 listopada br.

Na mocy obowiązującej w polskim prawie tzw. przesłanki eugenicznej każdego roku ginie w Polsce ponad tysiąc nienarodzonych dzieci.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-11-06T20:23:10+01:00 środa, 06 listopada 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook