Dokonały aborcji bo tego wymagała kariera sportowa

/Dokonały aborcji bo tego wymagała kariera sportowa

Dokonały aborcji bo tego wymagała kariera sportowa

BBC ujawniło badania ankietowe, które pokazują, w jaki sposób brytyjskie sportsmenki są zmuszone do przerywania ciąży, aby rozwijać sportową karierę. – To była bardzo łatwa decyzja. Dzień po aborcji wygrałam wyścig. Czułam się znakomicie i w ogóle tego nie żałuję – wyznała jedna z kobiet.

W badaniu udział wzięły kobiety uprawiające sport wyczynowy w Wielkiej Brytanii.  Ponad 4% z 537 respondentek przyznało, że dokonało aborcji, ponieważ tego wymagała ich kariera sportowa.

Jedna z anonimowych respondentek ankiety napisała: To była bardzo łatwa decyzja. Dzień po aborcji wygrałam wyścig. Czułam się znakomicie i w ogóle tego nie żałuję…

Inna, zawodniczka rugby i matka jednego dziecka, oświadczyła, że ​​dokonała aborcji, ponieważ obawiała się, że blizna po cięciu cesarskim może zacząć się rozchodzić od ciągłego kucania i napinania brzucha.

Eden Linton, specjalistka ds. młodzieży i edukacji Stowarzyszenia Ochrony Nienarodzonych Dzieci (SPUC), powiedziała:

– Wielka Brytania szczyci się najlepszymi sportowcami w skali całego świata. Od 1973 roku 72 Brytyjczyków i 42 Brytyjki zdobyli łącznie 158 złotych medali na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Fakt, że niektóre z tych niezwykłych sukcesów mogły zostać osiągnięte kosztem życia bezbronnego dziecka jest bardzo rozczarowujący. Tytuły i trofea tracą swoją wartość w porównaniu z prawdziwym skarbem, jakim jest Twoje dziecko.

Badanie BBC pokazało także, że ponad 1/3 badanych (36%) ​​nie czuje się wystarczająco wspierana przez swój klub, aby urodzić dziecko i wrócić do kariery sportowej.

Jedna z anonimowych respondentek powiedziała:

– Myślę, że kobietom o wiele trudniej jest mieć rodzinę podczas wyczynowego uprawiania sportu. W kobiecym sporcie nie zdarzyło się, aby kobieta miała dziecko i wróciła. Z tego powodu nie jestem przekonana, że będę miała jakiekolwiek wsparcie niezbędne do założenia rodziny, głównie finansowe.

Linton z SPUC podsumowała te wypowiedzi następująco:

– W 2020 roku kobieta nie powinna musieć poświęcać swojego dziecka, aby spełnić swoje marzenia sportowe. Ta ankieta dostarczyła nam informacji, jak bardzo szkodliwe są konsekwencje pozostawienie kobiet uprawiających sport wyczynowy bez wsparcia w roli macierzyńskiej.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-08-28T07:43:23+02:00 piątek, 28 sierpnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook