Dublin 2018: Ewangelia rodziny, radość dla świata

by

„Ewangelia rodziny, radość dla świata”. Tak brzmi zaprezentowany wczoraj w Watykanie temat IX Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się za dwa lata, od 22 do 26 sierpnia 2018 roku w Dublinie, stolicy Irlandii.

 

Przedstawiając go, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny przypomniał, że będzie to pierwsze wielkie spotkanie rodzin z całego świata po Synodzie Biskupów i wydanej po nim adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Ponadto abp Vincenzo Paglia zwrócił uwagę, że to światowe spotkanie odbędzie się znowu w Europie, która według Papieża Franciszka musi odnaleźć na nowo swoje humanistyczne powołanie i stać się kontynentem rodzin.

 

„Irlandia, naznaczona delikatnym momentem okresu przejściowego, również przez to światowe spotkanie może pomóc samej sobie, Europie i światu w ponownym odnalezieniu siły, energii, misyjności poprzez odkrycie na nowo powołania i misji rodziny. Tytuł spotkania «Ewangelia rodziny, radość dla świata» jest wezwaniem, by wybrać rodzinne «my», ażeby odpowiedzieć na potrzebę miłości, jaką ma każdy mężczyzna i każda kobieta. Jak pisze Papież w adhortacji «Amoris laetitia», «chodzi o doświadczenie, że Ewangelia rodziny jest radością, która napełnia serce i całe życie, ponieważ w Chrystusie jesteśmy wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji». Rodziny, zwłaszcza chrześcijańskie, są Dobrą Nowiną, Ewangelią dla Kościoła i dla świata. To one bowiem dosłownie podtrzymują życie Kościoła i społeczeństwa” – powiedział abp Paglia.

 

Światowe Spotkania Rodzin zaczął zwoływać św. Jan Paweł II w 1994 r. Odbywają się one co trzy lata, na przemian w Europie i na innych kontynentach.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook