Dzieci z zespołem Downa zamieniły się w postacie z bajek

by FUNDACJA JZN
Brytyjska fotografka Nicole Louise Perkins stworzyła projekt „Down with Disney”. Na wyjątkowych fotografiach dzieci z zespołem Downa pozują w kostiumach bohaterów z bajek Walta Disneya. Zobaczymy m.in. Arielkę, Piękną i Bestię, Królewnę Śnieżkę, Piotrusia Pana i wiele innych postaci znanych z bajek.

Nicole Louise Perkins z Nicole Louise Photography zorganizowała sesję zdjęciową, aby pokazać, że dzieci z zespołem Downa nie są w niczym gorsze od innych. Celem było również podniesienie świadomości społecznej dotyczącej syndromu.

– Stworzyłam ten projekt, ponieważ w Wielkiej Brytanii 90 procent kobiet przerywa ciążę, jeśli okaże się, że ich dzieci mają zespół Downa – mówi Perkins. Kobieta sama uwielbia bajki Disneya, dlatego była przekonana, że ten pomysł będzie idealny.

Na co dzień Perkins pracuje w szkole specjalnej. Rok temu robiła inny projekt „Down Right Beautiful”, w którym zaprezentowało się 32 dzieci, nastolatków i młodych dorosłych z zespołem Downa.

– Każdy jest piękny, bez względu na to kim jest i jaki się urodził” – oto przesłanie najnowszych zdjęć Nicole.

Perkins ma nadzieję, że dzięki projektowi „Down with Disney” zmieni się świadomość społeczeństwa, a osoby z zespołem Downa będą traktowane z miłością i życzliwością, na które tak zasługują.

https://www.instagram.com/p/B4S8TJ0hRIg/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B32VOGbhBnr/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B4NvhDAhINA/?utm_source=ig_web_copy_link

Źródło: aleteia.org

You may also like

Facebook