Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

/Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, obchodzony na całym świecie 21 marca, to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Ze-społu Downa, a od 2012 roku objęte jest patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tematem tegorocznych obchodów jest hasło: „Co wnoszę do swojej społeczności?” (#WhatIBringToMyCommunity).

 

Osoby z zespołem Downa są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Muszą one otrzymać możliwość wniesienia swojego wkładu w społeczność, w której żyją – w szkołach, miejscach pracy, a także we wszystkich obszarach życia społecznego takich jak kultura, polityka, media, sport czy rozrywka.

 

Niestety, negatywne postawy wobec osób z trisomią 21 i brak wiedzy na temat ich potencjału istotnie uniemożliwiają ich rozwój i udział w życiu społecznym. Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa jest wzmocnienie pozycji tych osób w społecznościach, w których żyją. Dlatego też organizatorzy zachęcają wszystkie osoby z zespołem Downa, by w środę 21 marca zabrały głos i powiedziały światu, co wnoszą do swojej społeczności.

 

Zobacz więcej: www.worlddownsyndromeday.org

 

 

By | 2018-03-21T13:41:52+01:00 środa, 21 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail