Dziś żyję, bo prawo zabraniało aborcji. R. Kiessling swoje świadectwo rozpoczyna od traumatycznej historii gwałtu

by FUNDACJA JZN
Została poczęta w wyniku gwałtu, potem oddana do adopcji. Gdy miała 18 lat poznała swoją biologiczną mamę i traumatyczną historię początków własnego życia. Dziś Rebecca Kiessling jest działaczką pro-life, założycielką znanej antyaborcyjnej organizacji „Save The 1”.

Zostałam poczęta, gdy seryjny gwałciciel napadł z nożem w ręku moją matkę. Po tym zdarzeniu moja matka udała się do nielegalnej kliniki aborcyjnej i niemalże zostałam abortowana. Powiedziała mi, że gdyby to wtedy było legalne, to by mnie zabiła, więc zawdzięczam swoje narodziny prawu, które zostało ustanowione, by mnie ochronić – tą wstrząsającą historią R. Kiessling rozpoczyna poruszające świadectwo.

Kobieta odnosi się również do popularnych haseł promujących aborcję:

Niektórzy mówią: Nie twierdzę, że twoja matka powinna dokonać aborcji, ale że powinna mieć wybór. Jednak jej wyborem była aborcja i ja żyję za sprawą opowiadających się za życiem adwokatów, wyborców, twórców prawa, którzy uznali moje życie za warte ocalenia. Zostałam uchroniona przed aborcją zanim stała się legalna w USA.

I z całym przekonaniem dodaje:

Dziś ja i moja matka jesteśmy wdzięczne, że obu nam oszczędzono horroru, jakim jest aborcja.

W całej historii pojawia się wiele niezwykłych wątków. Rebecca opowiada m.in. o tym, że szacunku do życia nauczyła się w rodzinie, którą ją adoptowała, a głównie od swojej żydowskiej babci, ateistki. Dziadkowie Rebekki pochodzą z Polski. Wspomina, że jej dziadek brał udział w I wojnie światowej. Gdy umarł, babcia podzieliła się z wnuczką osobistą historią. Gdy mąż kazał usunąć jej ciążę, chodziło o ciocię Rebekki, po tych zdarzeniu już nigdy nie umiała go kochać i powtarzała do końca życia: „Jak oni mogą zabijać te dzieci?”.

To doświadczenie pozwoliło mi zrozumieć, jak wielkim złem jest aborcją – Rebecca przyznaje, że choć była wtedy młoda, w pełni dotarła do niej moc tego przekazu.

W całym nagraniu możemy wysłuchać świadectwa, jak z osoby, która dowiedziała się, że jej ojciec był seryjnym gwałcicielem, a matka nie chcąc jej wychowywać oddała ją do adopcji, Rebecca stała się dziś obrończynią życia z sercem pełnym przebaczenia i miłości.

You may also like

Facebook