Dziś żyję, bo prawo zabraniało aborcji. R. Kiessling swoje świadectwo rozpoczyna od traumatycznej historii gwałtu

/Dziś żyję, bo prawo zabraniało aborcji. R. Kiessling swoje świadectwo rozpoczyna od traumatycznej historii gwałtu

Dziś żyję, bo prawo zabraniało aborcji. R. Kiessling swoje świadectwo rozpoczyna od traumatycznej historii gwałtu

Została poczęta w wyniku gwałtu, potem oddana do adopcji. Gdy miała 18 lat poznała swoją biologiczną mamę i traumatyczną historię początków własnego życia. Dziś Rebecca Kiessling jest działaczką pro-life, założycielką znanej antyaborcyjnej organizacji „Save The 1”.

Zostałam poczęta, gdy seryjny gwałciciel napadł z nożem w ręku moją matkę. Po tym zdarzeniu moja matka udała się do nielegalnej kliniki aborcyjnej i niemalże zostałam abortowana. Powiedziała mi, że gdyby to wtedy było legalne, to by mnie zabiła, więc zawdzięczam swoje narodziny prawu, które zostało ustanowione, by mnie ochronić – tą wstrząsającą historią R. Kiessling rozpoczyna poruszające świadectwo.

Kobieta odnosi się również do popularnych haseł promujących aborcję:

Niektórzy mówią: Nie twierdzę, że twoja matka powinna dokonać aborcji, ale że powinna mieć wybór. Jednak jej wyborem była aborcja i ja żyję za sprawą opowiadających się za życiem adwokatów, wyborców, twórców prawa, którzy uznali moje życie za warte ocalenia. Zostałam uchroniona przed aborcją zanim stała się legalna w USA.

I z całym przekonaniem dodaje:

Dziś ja i moja matka jesteśmy wdzięczne, że obu nam oszczędzono horroru, jakim jest aborcja.

W całej historii pojawia się wiele niezwykłych wątków. Rebecca opowiada m.in. o tym, że szacunku do życia nauczyła się w rodzinie, którą ją adoptowała, a głównie od swojej żydowskiej babci, ateistki. Dziadkowie Rebekki pochodzą z Polski. Wspomina, że jej dziadek brał udział w I wojnie światowej. Gdy umarł, babcia podzieliła się z wnuczką osobistą historią. Gdy mąż kazał usunąć jej ciążę, chodziło o ciocię Rebekki, po tych zdarzeniu już nigdy nie umiała go kochać i powtarzała do końca życia: “Jak oni mogą zabijać te dzieci?”.

To doświadczenie pozwoliło mi zrozumieć, jak wielkim złem jest aborcją – Rebecca przyznaje, że choć była wtedy młoda, w pełni dotarła do niej moc tego przekazu.

W całym nagraniu możemy wysłuchać świadectwa, jak z osoby, która dowiedziała się, że jej ojciec był seryjnym gwałcicielem, a matka nie chcąc jej wychowywać oddała ją do adopcji, Rebecca stała się dziś obrończynią życia z sercem pełnym przebaczenia i miłości.

By | 2020-11-17T05:51:48+01:00 wtorek, 17 listopada 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail