Ełk: Marsz w obronie życia i rodziny

by FUNDACJA JZN
Od wielu już lat w święto Świętych Młodzianków, ulicami Ełku przechodzi Marsz Milczenia w Obronie Życia i Rodziny. „Człowieczeństwo to święte miejsce, w którym Bóg się z nami spotyka. Jeżeli On sam chce być człowiekiem, to bycie człowiekiem musi być czymś wielkim” – mówił ks. Michał Puczyłowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej podczas nabożeństwa ku czci Świętych Młodzianków.

Tegoroczny Marsz, zorganizowany po raz 26., rozpoczął się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, modlitwą ekspiacyjną za grzechy przeciwko życiu i świętości rodziny. Wyrażano również Bogu wdzięczność za uratowane dzieci przez podjęcie Duchowej Adopcji, za wszystkich obrońców życia i rodziny oraz budujących cywilizację miłości.

Uczestnicy marszu, niosąc zapalone lampiony, przeszli w milczeniu ulicami miasta do katedry pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika gdzie wzięli udział we Mszy św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

W homilii bp Zalewski podkreślił potrzebę odważnych mężczyzn, aby wzrastali na wzór św. Józefa, który wziął odpowiedzialność za powierzonych mu Jezusa i Maryję. „Dzisiaj staje przed nami postać św. Józefa. Wie, że jest głową rodziny, a co za tym idzie, jest gwarantem bezpieczeństwa. Dzisiaj tak wielu mężczyzn ma problem z podejmowaniem życiowych decyzji, z rozeznaniem swojego powołania, z podjęciem odpowiedzialności za swoje decyzje i nowe życie… ” – mówił duchowny.

Wyrażając wdzięczność osobom zaangażowanym w działania na rzecz obrony życia, wartości małżeństwa i rodziny oraz uczestnikom marszu i zgromadzonym wiernym na Eucharystii, bp Dariusz Zalewski zachęcał, aby nie ustawać w działaniach budowania cywilizacji życia i miłości.

W diecezji ełckiej, w Oknach Życia do tej pory zostało uratowanych 11 dzieci, z czego aż 9 w Ełku. Opiekę nad tą formą ratowania życia sprawuje Caritas Diecezjalna.

Organizatorami Ełckiego Marszu w Obronie Życia i Rodziny są: parafia katedralna pw. św. Wojciecha bp. i męczennika, par. pw. NSJ w Ełku oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej.

Od dwóch lat trwa modlitwa w intencji dzieci poczętych, którym zagraża śmierć przez aborcję. Spotkania, które odbywają się raz w miesiącu są organizowane pod hasłem: „Różaniec Publiczny”. Najbliższe odbędzie się w sobotę, 31 grudnia, o godz. 10.30 na skrzyżowaniu ulic przy kościele NSJ w Ełku. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy pragną włączyć się w modlitwę. Pierwsza taka forma modlitwy miała miejsce 25 stycznia 2020 r.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook