Trzecie niemowlę w bielskim Oknie Życia

/Trzecie niemowlę w bielskim Oknie Życia

Trzecie niemowlę w bielskim Oknie Życia

Niemowlę w Oknie Życia odnalazły nazaretanki posługujące w Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej Lipniku. To trzeci noworodek pozostawiony w bielskiej placówce, w której od 13 lat funkcjonuje powstałe z inicjatywy Caritas diecezji bielsko-żywieckiej miejsce, gdzie matka może zostawić anonimowo nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 14 grudnia br. o godz. 18.15. W Oknie Życia ktoś pozostawił urodzoną przed kilkoma lub kilkunastoma dniami dziewczynkę. Policja poinformowała, że noworodek jest w dobrym stanie i pozostaje pod opieką lekarzy.

Jak powiedział KAI dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios, zgodnie z procedurą Okna Życia rozpoczęto przygotowania do adopcji odnalezionego dziecka.

To trzecie tego typu zdarzenie w bielskim Oknie Życia. Pierwsze dziecko – chłopczyka – zostawił ktoś 2 września 2016 r. Wtedy posługiwały tu siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. 26 sierpnia 2020 r. nazaretanki odnalazły drugiego noworodka – także chłopczyka.

Okno Życia w Bielsku-Białej działa od 14 kwietnia 2009.

Źródło: KAI
By | 2022-12-16T14:19:02+01:00 piątek, 16 grudnia 2022|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook