Europejski Tydzień dla Życia i Zebranie ONE OF US w PE w Brukseli

/Europejski Tydzień dla Życia i Zebranie ONE OF US w PE w Brukseli

Europejski Tydzień dla Życia i Zebranie ONE OF US w PE w Brukseli

Doroczne obchody Europejskiego Tygodnia dla Życia w Parlamencie Europejskim w Brukseli już tradycyjnie po raz kolejny były okazją spotkania Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US. W Parlamencie Europejskim odbyły się  serie spotkań i paneli, pojawiła się także wystawa promująca Światowy Dzień Osób z zespołem Downa świętowany 21 marca.

 

Główne obchody Europejskiego Tygodnia dla Życia przypadły w tym roku na wtorek, 20 marca. Zorganizowano wówczas statutowe Zgromadzenie Ogólne Federacji, w trakcie którego przyjęto do Federacji aż 5 nowych organizacji, wszystkie z Hiszpanii.

 

Nowi członkowie Federacji ONE OF US to: Asociación AESVIDA, Instituto Balear de la Familia, Asociación de Bioética Universidad de Valencia, Asociación Familia y Dignidad oraz Asociación Nacional de Objeción de Conciencia – ANDOC.

 

W swoim wystąpieniu Prezydent Federacji, Jamie Mayor Oreja, mówił o olbrzymiej potrzebie stworzenia „platformy kulturowej”, w której eksperci z wielu krajów Europy będą mogli inicjować dialog pozwalający Europejczykom przypominać o chrześcijańskich korzeniach naszego kontynentu. Taka platforma pozwoliłaby rónież wskazywać na fundamentalne wartości, które powinny być  bronione, a wśród których na pierwszym miejscu znajduje się prawo do życia.

 

Federacja jednogłośnie zdecydowała o zorganizowaniu takiego spotkania eksperckiego 26 maja w hiszpańskiej Walencji, a każda z organizacji członkowskich zobowiązała się do zaproszenia 2-3 ekspertów ze swojego kraju. Wnioski z debat eksperckich pozwolą na dalsze, wspólne budowanie strategii cywilizacji życia dla naszego kontynentu, który niestety przeżywa być może najpoważniejszy w swojej historii kryzys tożsamości.

 

Tydzień wcześniej, 18 maja w Rzymie na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka Komitet Wykonawczy Federacji ONE OF US spotka się z nim na audiencji. Zaproszenie to zostało przyjęte przez Federację z dużą radością i odczytane jako widoczny znak wsparcia dla naszych wysiłków jednoczenia organizacji pro-life w Europie i  podejmowania wspólnych działań zmierzających do promocji życia i rodziny na poziomie międzynarodowym.

 

W trakcie obrad – jeden z dwóch członków z Polski Komitetu Wykonawczego Federacji – Marek Jurek poinformował zebranych o wyborze Jakuba Bałtroszewicza – Sekretarza Generalnego Federacji ONE OF US na Prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – najstarszej polskiej organizacji pro-life zrzeszającej ruchy, stowarzyszenia i fundacje z całej Polski. Prezydent Oreja gratulując wyraził duże uznanie dla Jakuba za jego pracę  na rzecz Europejskiej Federacji, a ostatni awans oczytał również w kontekście wyróżnienia dla niej samej, licząc na jeszcze większe zaangażowanie Polski na poziomie europejskim.

 

Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US liczy obecnie 44 członków z 20 krajów Europy i jest obecnie największą tego typu organizacją pro-life w Europie. Fundacja JEDEN Z NAS, która była członkiem – założycielem Federacji posiada status lobbysty w instytucjach unijnych.

 

Redakcja

 

By | 2018-04-16T16:41:36+02:00 piątek, 23 marca 2018|Federacja, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail