Oświadczenie PFROŻ w sprawie odwołania posiedzenia Komisji Sejmowej

/Oświadczenie PFROŻ w sprawie odwołania posiedzenia Komisji Sejmowej

Oświadczenie PFROŻ w sprawie odwołania posiedzenia Komisji Sejmowej

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z ogromnym zaniepokojeniem przyjęła informację o odwołaniu planowanych posiedzeń Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, co wpisuje się niestety w cały proces opóźniania prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. 

 

Bardzo znamiennym i smutnym jest, że właśnie w Światowy Dzień Osób z zespołem Downa zrezygnowano z podjęcia kolejnych kroków dla zapewnienia prawa do życia osobom z zespołem Downa na prenatalnym etapie rozwoju.

 

Doceniając prorodzinną politykę obecnego Rządu, nie możemy zaprzestać mówienia o tym, że w Polsce – w majestacie prawa – codziennie kilkoro kolejnych dzieci jest zabijanych jedynie z powodu anomalii genetycznych. W bezpośredniej bliskości Misteriów poprzedzających Święta Wielkanocne trudno nie dostrzec analogii z postawą Piłata, który próbując uciekać od trudnych decyzji w rzeczywistości stał się odpowiedzialnym za śmierć Niewinnego. Podobnie dziś umywanie rąk przedłużającymi się procedurami rodzi współodpowiedzialność za funkcjonowanie złego prawa.

 

W kontekście ogromnego poparcia społecznego mierzonego liczbą ponad 830 000 podpisów, a także pozytywnej opinii sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, wzywamy do bezzwłocznego podjęcia dalszych prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję” przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wcześniejsze skierowanie przez grupę Posłów zapytania w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego, nie może być pretekstem do niepodejmowania prac na projektem obywatelskim.

 

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

 

Jakub Bałtroszewicz – prezes, 
dr Paweł Wosicki, 
dr inż. Antoni Zięba

By | 2018-03-26T12:51:18+02:00 piątek, 23 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail