Sympozjum o „Humanae vitae”

/Sympozjum o „Humanae vitae”

Sympozjum o „Humanae vitae”

W roku obchodów 50. rocznicy ogłoszenia przez papieża Pawła VI encykliki „Humanae vitae” 5 maja 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się sympozjum zatytułowane: „MIŁOŚĆ – MAŁŻEŃSTWO – RODZICIELSTWO Humanae vitae – wzniosła teoria, czy realna pomoc?”.

 

„Poprzez to wydarzenie pragniemy ukazać w przejrzysty i komunikatywny sposób nauczanie Kościoła dotyczące miłości małżeńskiej, etyki życia małżeńskiego oraz przekazywania życia. Chcemy także skonfrontować nauczanie Kościoła zawarte w HV z aktualnym stanem wiedzy naukowej w dziedzinach medycyny, psychologii i nauk społecznych oraz z historią i przemianami społecznymi i kulturowymi ostatnich 50-u lat w Polsce i w świecie. Pragniemy także pomóc katolikom zrozumieć i dostrzec skutki i zło wynikające z przekroczenia przykazań: “nie zabijaj” i “nie cudzołóż” oraz nieść mądre wsparcie i pomoc osobom i rodzinom zagubionym i poszukującym prawdy za pomocą przewodnika, który zostanie wydany po sympozjum” – informuje portal Deon.

 

W trakcie konferencji prelekcje wygłoszą znani profesorowie i eksperci życia małżeńskiego, rodzinnego, etyki i nie tylko.

 

Program oraz więcej informacji: www.deon.pl

By | 2018-03-23T08:31:54+01:00 piątek, 23 marca 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail