Federa ogłosiła konkurs „Aborcja w kadrze”

by FUNDACJA JZN
Federa – Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, polska organizacja, która – jak pisze na swoich stronach – od ponad 25 lat działa m.in na rzecz „prawa do przerywania ciąży, bez podawania przyczyny”, zorganizowała konkurs fotograficzny „Aborcja w kadrze. Polska. XXI w.”.

„Pokażcie nam, jak kobiety w Polsce radzą sobie dzisiaj z restrykcyjną ustawą. Jak wygląda przerwanie ciąży dziś? W końcu rok w rok i według ostrożnych szacunków ciążę przerywa jakieś 150 tysięcy z nas! Pokażcie nam konsekwencje trzech dekad obowiązywania całkowicie martwego prawa. Pokażcie nam emocje – indywidualne i społeczne – związane z każdą możliwą odsłoną polskiej aborcji: tą ustawową i tą zupełnie nie. Pokażcie nam, jak to się stało, że coś tak normalnego stało się w Polsce zupełnie nienormalne. A przede wszystkim, pokażcie nam to, czym – w trzy lata po Czarnym Proteście i Strajku Kobiet – przerywanie ciąży w Polsce jest. I może też – czym powinno być: realizacją jednego z podstawowych praw do godnej i równej opieki zdrowotnej, bez względu na płeć” – czytamy na stronie federa.org.pl.

Zdjęcia nadesłane na konkurs ma oceniać jury w składzie Michał Radwański, fotograf mody, portrecista; Marta Bogdańska, „fotografka, działaczka społeczna, filmowczyni”, Krystyna Kacpura, dyrektorka Federy. Spośród nadesłanych prac jury nagrodzi trzy (3000, 2000 i 1000 zł) i przyzna pięć wyróżnień. Konkurs patronatem objął portal OKO.press.

„Aborcyjna FEDERA ogłasza konkurs „Aborcja w kadrze. Polska. XXI w”. „Aborcja w kadrze” to dzieci trute i ćwiartowane. Krwawe szczątki. Rozerwane rączki. Zmiażdżone główki. Namawiam do uczestnictwa. Bo zbrodnia ujawniona to początek drogi ku jej potępieniu” – skomentował na Twitterze Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Źródło: federa.org.pl

You may also like

Facebook