Federacja Stowarzyszeń Rodzinnych apeluje do Unii o nową politykę

/Federacja Stowarzyszeń Rodzinnych apeluje do Unii o nową politykę

Federacja Stowarzyszeń Rodzinnych apeluje do Unii o nową politykę

Młodzi ludzie w Europie potrzebują politycznego wsparcia, aby założyć rodziny w starzejących się społeczeństwach. Imigracja nie rozwiąże problemu.

 

Jeżeli natychmiast czegoś nie zrobimy, Europie grozi zapaść demograficzna – ostrzega Antoine Renard prezes Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich. Instytucja ta nieustannie apeluje do Unii Europejskiej o zmianę polityki na prorodzinną.

 

Młodzi ludzie są zniechęceni nieadekwatną oraz indywidualistyczną polityką i kulturą, które są wrogie wobec rodziny – czytamy w oświadczeniu Federacji. Wzywa ona Unię do obrania kierunku, który uzna wyjątkową, podstawową i niezastąpioną rolę rodziny w społeczeństwie. Jak mówi Antoine Renard, Bruksela nie okazuje absolutnie żadnej reakcji, kiedy członkowie federacji podnoszą ten problem na spotkaniach.

 

Przyznaje on, że niejednokrotnie był wyśmiewany i zapewniany, że problem demograficznej zimy zostanie rozwiązany dzięki imigracji. Jeśli jednak nie będziemy wychowywać swoich dzieci i zachęcać młodych, aby mieli własne potomstwo, to po prostu znikniemy – czytamy w oświadczeniu Federacji Stowarzyszeń Rodzinnych.

 

Źródło: www.vaticannews.va

By | 2018-04-30T13:35:55+02:00 poniedziałek, 30 kwietnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook