W Warszawie rusza Akademia Bioetyki

by FUNDACJA JZN
Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris wraz ze Szkołą Wyższą Przymierza Rodzin w Warszawie ogłosiło powołanie do istnienia Akademii Bioetyki, która ma za zadanie ukazanie możliwości zastosowania wiedzy z zakresu szeroko rozumianej bioetyki i prawa medycznego w praktyce klinicznej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 maja.

 

„Inicjatywa ta skierowana jest do wszystkich studentów kierunków medycznych. Ponadto zapraszamy osoby zainteresowane problemami etycznymi, które studiują prawo, psychologię, filozofię a także inne kierunki społeczne oraz humanistyczne. W ramach Akademii będą organizowane co dwa miesiące cykliczne wykłady. Wygłaszać je będą uznani w swoich dziedzinach specjaliści przede wszystkim z zakresu: medycyny, prawa oraz bioetyki” – informują organizatorzy.

 

Pierwsze spotkanie z cyklu Akademii Bioetyki odbędzie się 8 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 18:00 w siedzibie Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie przy ul. M. Grzegorzewskiej 10. Wykład pt. „Prawo i psychiatria: wczoraj, dzisiaj i jutro” wygłosi dr Błażej Kmieciak, Koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, b. Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego oraz adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

Więcej informacji: www.ordoiuris.pl

You may also like

Facebook