Filipiny. Zdecydowany sprzeciw biskupów wobec kary śmierci

/Filipiny. Zdecydowany sprzeciw biskupów wobec kary śmierci

Filipiny. Zdecydowany sprzeciw biskupów wobec kary śmierci

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zapowiedział, że ponowne wprowadzenie kary śmierci w kraju będzie miało efekt odstraszający. Zareagowali od razu katoliccy biskupi, zdecydowanie odrzucili tę argumentację.

„Kościół zawsze podkreślał, że kara śmierci (…) nigdy nie odstrasza od popełnienia przestępstwa. Potwierdzają to kolejne dane z przeprowadzanych badań” – oświadczył biskup Joey Baylon, odpowiedzialny za duszpasterstwo więźniów. 28 lipca Konferencji Biskupów Filipin opublikowała podpisany przez niego dokument, w którym hierarchowie wyrażają swój wyraźny sprzeciw wobec przywrócenie kary śmierci.
Zapowiedział je prezydent Dutert wskazując, że jednym z najważniejszych jego celów politycznych jest przywrócenie kary śmierci za przestępstwa narkotykowe oraz inne ciężkie zbrodnie.

Kary śmierci została zniesiona na Filipinach w 2006 roku przez rząd Glorii Arroyo. Ustawę o przywróceniu kary śmierci za przestępstwa narkotykowe przyjęła już w 2017 roku Izba Reprezentantów kraju. Obecnie debatuje nad nią Senat, druga izba parlamentu Filipin.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-07-30T21:54:00+02:00 czwartek, 30 lipca 2020|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail