Film „Nieplanowane” pomaga zrozumieć, czym jest aborcja

/Film „Nieplanowane” pomaga zrozumieć, czym jest aborcja

Film „Nieplanowane” pomaga zrozumieć, czym jest aborcja

Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta o filmie: – Bardzo ważne jest, aby zobaczyło go jak najwięcej ludzi młodych, widzę tutaj ogromną rolę katechetów.

W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” M.Bodasiński zapytany o to, ilu widzów udało się na film, odpowiada, że dane wskazują, że ok. 300 tys. osób. „Jak widać, film cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak powinni go zobaczyć wszyscy, bo jest on doskonałym narzędziem pokazującym prawdę o aborcji” – dodaje.

W odpowiedzi na pytanie w jaki sposób należy promować film, Bodasiński sugeruje organizacje grup na jego projekcję. „Szczegółowa instrukcja, jak zorganizować pokaz, podana jest na stronie www.nieplanowanewpolsce.pl. Powinny mobilizować się wspólnoty, parafie. Myślę, że ogromną rolę spełnią kierowane przez polskich biskupów zachęty do obejrzenia filmu” – tłumaczy.

Bodasiński podkreśla, że „Nieplanowane” jest narzędziem pomagającym zrozumieć, czym jest aborcja. „(…) świadczą o tym m.in. wpisy na portalach społecznościowych osób, które go obejrzały. Uświadomienie sobie tego, że aborcja jest naprawdę zabiciem najbardziej bezbronnego dziecka, prowadzi do zmiany postawy wobec rodzącego się życia. Ten film może przekonać wielu ludzi, którzy są za aborcją, są zwolennikami funkcjonującego obecnie w polskim prawie tzw. kompromisu aborcyjnego – że aborcja to największe zło, które niszczy człowieka, społeczeństwo, naród” – wyjaśnia Bodasiński.

Fundacja Solo Dios Basta powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców. Celem fundacji jest wspieranie produkcji filmów, które docierają do milionów ludzi, prowadzenie rekolekcji dla młodzieży, rodzin, parafii i więźniów, a także podejmowanie innych działań ewangelizacyjnych.

Źródło: gosc.pl
By | 2019-12-06T07:54:48+01:00 piątek, 06 grudnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook