Flash Mob w obronie życia

by FUNDACJA JZN
W Środę Popielcową w Legnicy ruszył modlitewny Flash Mob. Przez cały Wielki Post codziennie o godz. 15.00, młodzi będą spotykać się na modlitwie w intencji życia i pokoju na świecie.

Celem tej szczególnej, wielkopostnej, publicznej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, jest zwrócenie uwagi na wartość ludzkiego życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Modlący się tą modlitwą, wypraszają łaski dla poczętych dzieci, aby bezpiecznie mogły przyjść na świat. Modlą się także w intencji matek i ojców, którzy z różnych powodów myślą o dokonaniu aborcji oraz za osoby, które dokonują aborcji lub asystują przy niej.

Akcja zorganizowana została w formie sztafety. Wydarzenie rozpoczął oddział KSM Legnica, działający przy parafii Matki Bożej Królowej Polski, który od Środy Popielcowej do 17 marca, czyli 2 Niedzieli Wielkiego Postu zaprasza pod pomnik św Jana Pawła II obok Katedry Legnickiej. Następnie akcja kontynuowana będzie w Bolesławcu pod maryjną bazylikę, koło rynku – pałeczkę przejmują od 18 do 24 marca młodzi z oddziału w parafii św. Cyryla i Metodego wraz z oddziałem KSM Gościszów. W trakcie kolejnych tygodni dzieło pro-life realizowane będzie w Kamiennej Górze, Polkowicach i Lubinie. Sztafetę na bieżąco można śledzić na fanpage’u KSM Legnica na Facebooku.

40 Dni dla Życia – wielkopostna akcja legnickiego KSM

KSM Legnica jest także organizatorem innej inicjatywy pro-life. Przez cały Wielki Post trwa akcja modlitewna 40 Dni dla Życia. W różnych miejscach diecezji, we własnych domach, wierni będą modlić się 24 godziny na dobę w intencji obrony życia i za dzieci nienarodzone zagrożone aborcją. Wciąż w kalendarzu pozostało kilka niezapełnionych godzin, organizatorzy serdecznie zapraszają do włączenia się również w tę akcję, więcej o niej TUTAJ.

Źródło: ksm.legnica.pl, KAI

You may also like

Facebook