Nowe Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja

/Nowe Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja

Nowe Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja

W siedzibie dawnego komisariatu policji na Stogach w Gdańsku udało się stworzyć Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie “eMOCja”. Centrum jest również nową siedzibą dla Hospicjum “Pomorze Dzieciom” i Hospicjum “Tulipani”.

Podczas otwarcia placówki Ewa Liegman, prezes zarządu fundacji Hospicjum “Pomorze Dzieciom” podkreśliła, że otwarcie miejsca rozpatruje w charakterze cudu i zaprasza do eMOCji wszystkich tych, którzy mierzą się z chorobą swoją lub bliskich, a także ze stratą, jaką jest śmierć.

W czasie uroczystości odsłonięty został wyjątkowy pomnik anioła. Rzeźba otrzymała twarz 13-letniej, zmarłej tragicznie Martyny. Odsłonięcia dokonał jej ojciec Krzysztof Mroczka, który wyznał, że “choć śmierć dziecka trwale okalecza, to bardzo ważne są miejsca takie jak to, by dusze nie pogrążyły się w rozpaczy i smutku oraz poczuły, że niemoc i bezsilność można przekuć w pełnię życia i wdzięczność za najprostsze rzeczy”.

Nowy budynek pozwoli pomagać większej liczbie osób i poszerzyć pomoc. Ma prawie 500 m kw. Znajdują się tu: pokój do terapii z dziećmi, pokoje do pracy z psychologami oraz na spotkania grup wsparcia. Jest to jedyne takie miejsce na Pomorzu, a nawet w Polsce, w którym osoby doświadczające śmierci dziecka, partnerów życiowych, samobójstw najbliższych, wczesnych strat (poronień, strat okołoporodowych), diagnozy nieuleczalnej własnej lub osób bliskich znajdą wytchnienie w holistycznym wsparciu (pracy z ciałem, psychologicznej i duchowej): pracy indywidualnej i grupowej.

Źródło: gdansk.gosc.pl
By | 2020-07-21T11:03:17+02:00 niedziela, 19 lipca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail