Ewangelicy odmawiają pośredniczenia w adopcji dla gejów

/Ewangelicy odmawiają pośredniczenia w adopcji dla gejów

Ewangelicy odmawiają pośredniczenia w adopcji dla gejów

Ewangelicka organizacja adopcyjna „Cornerstone” wyrokiem sądu jest zmuszona do uwzględniania par homoseksualnych jako potencjalnych kandydatów na opiekunów zastępczych lub rodziców adopcyjnych. Jednak nie godząc się z wyrokiem sądu niższej instancji podjęła walkę o zmianę orzeczenia w Sądzie Najwyższym.

“Cornerstone” to organizacja z północno-wschodniej Anglii, która od ponad 20 lat działa w Sunderland. Jej celem jest odnajdywanie „rodzin na zawsze” dla dzieci, które kwalifikują się jako tzw. trudne przypadki. Aż 80% rodziców zastępczych, wytypowanych przez „Cornerstone”, adoptuje dzieci, które im powierzono.

Kandydatami na rodziców mogą być wyłącznie chrześcijańskie małżeństwa, co teraz zostało zakwestionowane przez rządową agencję, kontrolującą placówki opiekuńcze w Anglii i Walii (Ofsted). Agencja uznała, że wymagania te są dyskryminujące dla gejów i lesbijek. Zarząd organizacji zaskarżył przyznany jej status placówki „wymagającej poprawy”.

Sąd poparł stanowisko urzędników i nakazał umożliwienie parom homoseksualnym rejestrację w bazie kandydatów na rodziców zastępczych. Uznano, że „Cornserstone” może rekrutować wyłącznie ewangelików, ale że chrześcijański etos organizacji nie jest sprzeczny z koniecznością akceptacji zachowań homoseksualnych przyszłych rodziców.

Część orzeczenia „o zachowaniu seksualnym” placówka adopcyjna zaskarżyła do Sądu Najwyższego.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-07-21T13:38:46+02:00 niedziela, 19 lipca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail