Gniezno: zdrowy chłopiec w Oknie Życia

by FUNDACJA JZN
W poniedziałek 13 lutego nad ranem w Oknie Życia w domu sióstr szarytek w Gnieźnie, pozostawiono niemowlę. To zdrowy chłopiec. „Widzimy w tym znak Bożej opieki. Dziękujemy Bogu za to życie, a jego mamie, że zdecydowała się urodzić” – mówi przełożona zakonnej wspólnoty s. Małgorzata Morkowska.

Alarm odezwał się w domu sióstr szarytek o godzinie 5.11. Siostry natychmiast zbiegły do Okna Życia, w którym znalazły niemowlę – zdrowego chłopca, zadbanego i zaopiekowanego. Przy dziecku nie znaleziono żadnego listu ani innych osobistych rzeczy.

„To drugie dziecko w naszym Oknie Życia” – mówi przełożona zakonnej wspólnoty s. Małgorzata Morkowska. – „Poprzednie pozostawione u nas dziesięć lat temu, 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. Teraz dzieciątko trafiło do nas w przeddzień nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Widzimy w tym znak Bożej opieki. Dziękujemy Bogu za to życie, a jego mamie, że zdecydowała się urodzić”.

Zgodnie z procedurami siostry natychmiast powiadomiły służby medyczne i policję. Dziecko zostało przewiezione do gnieźnieńskiego szpitala, gdzie je zbadano.

„Chłopiec jest w stanie dobrym. Z oceny neonatologów wynika, że ma cztery, pięć dni. Jest zadbany, czysty, odżywiony prawidłowo” – informuje dr Mateusz Hen.

Z Okna Życia zabrany został list do matki, w którym znajduje się zapewnienie, że dziecko zostało oddane w dobre ręce, że jest bezpieczne i znajdzie kochający dom. Jest w nim również prośba do mamy o podanie jego daty urodzenia i nadanie mu imienia. „List został zabrany, ale nic nie pozostawiono” – mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Kapłan informuje również, że mama ma sześć tygodni na zmianę swojej decyzji. Jeśli tego nie zrobi, ruszy procedura adopcyjna.

To drugie niemowlę w gnieźnieńskim oknie życia. Poprzednie – również chłopiec – pozostawione zostało w sierpniu 2013 roku. Samo okno funkcjonuje od 11 lat. Zostało otwarte w domu sióstr szarytek we współpracy z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej 26 marca 2012 roku.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook