Łódź: Ponownie otwarto Szkołę Rodzicielstwa im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego

by FUNDACJA JZN
W 20. rocznicę śmierci prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Łodzi otwarto ponownie Szkołę Rodzicielstwa imienia wybitnego ginekologa-położnika i wielkiego obrońcy życia.

15 lutego minęło 20 lat od śmierci prof. Włodzimierza Fijałkowskiego – wybitnego lekarza ginekologa-położnika. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, z którym Profesor współpracował przez wiele lat, na nowo otworzyło dziś Szkołę Rodzicielstwa jego imienia, która przygotuje przyszłych rodziców do pełnienia swoich ról.

Jak pisze Agnieszka Stein: „Rodzice nie wychowują dzieci dla siebie, tylko dla świata i dla nich samych. Kiedy chcą być dobrymi rodzicami, starają się oprócz korzeni dawać dzieciom także skrzydła”. – Mamy nadzieję, że utworzona Szkoła Rodzicielstwa przyczyni się do tego, a jej owoce będziemy zbierać w przyszłości – czytamy na stronie Centrum Służby Rodzinie.

Dziś w CSR zorganizowano panel ekspercki: „Gdy rodzicielstwo bywa trudne… – wyzwania dla specjalistów pracujących z rodzinami z problemami opiekuńczo – wychowawczymi”, w którym wzięły udział: Anna Grabowska (koordynator ds. pomocowych CSR), Wioletta Jóżwiak-Majchrzak (zastępca dyrektora Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi), dr Paulina Bunio-Mroczek oraz dr Marta Kucharska-Hauk.

O godz. 18.00 sprawowano Mszę św. w intencji śp. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w 20. rocznicę jego śmierci, a później zorganizowano wieczór wspomnień.

Pierwsze zajęcia w Szkole Rodzicielstwa im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Łodzi odbędą się w najbliższy czwartek 23 lutego o godzinie 17:30 (liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń). Rodzice (od 20. tygodnia ciąży) mogą się zapisywać pod numerem telefonu: 607 131 131.

Prof. Włodzimierz Fijałkowski (1917-2003) był wybitnym lekarzem ginekologiem i położnikiem, autorem ponad 20 książek oraz kilkuset artykułów naukowych i popularno-naukowych z dziedziny medycyny, ekologii prokreacji i problematyki rodzinnej, twórcą polskiego Modelu Szkoły Rodzenia, wybitnym humanistą działającym skutecznie na rzecz polskiej rodziny. Przez wiele lat blisko współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi i prorodzinnymi, m.in. z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia (PFROŻ).

You may also like

Facebook