Grupa V4 zadeklarowała większą ochronę i wsparcie rodziny

/Grupa V4 zadeklarowała większą ochronę i wsparcie rodziny

Grupa V4 zadeklarowała większą ochronę i wsparcie rodziny

Na odbywającym się 28 marca br. w Budapeszcie spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej, ministrowie odpowiadający w swoich krajach za politykę rodzinną podpisali deklarację, w której zapewnili, że podejmą większe wysiłki na rzecz ochrony i wsparcia rodziny. Dokument jednak pozostaje niejednoznaczny –z racji, że ustawodawstwo poszczególnych krajów w różny sposób definiuje rodzinę i małżeństwo (Polska i Węgry – konserwatywnie, Czechy i Słowacja – liberalnie).

 

Publikujemy pełną treść oświadczenia:

 

My, ministrowie odpowiedzialni za sprawy rodziny w Grupie Wyszehradzkiej, niniejszym potwierdzamy nasze stanowisko, że rodzina jest podstawową, naturalną żywotną komórką społeczeństwa, na której każde zbudowane są inne społeczności i narody; i dzielimy się naszą opinią, że interes społeczny rodziny należy do kwestii polityki społecznej i jednocześnie jest gwarancją jakości życia przyszłych pokoleń. Rodzina jest narodową, europejską i światową wspólną płaszczyzną, która musi być chroniona z największą troską.

 

Jako ministrowie państw Wyszehradzkiej Grupy (V4), deklarujemy nasze wsparcie w umacnianiu rodzin, jako że to rodzina jest kluczem do rozwiązania problemów demograficznych.

 

Musimy potwierdzić, że rodzina jako podstawowa jednostka społeczeństwa musi otrzymać ochronę i pomoc, której potrzebuje, aby mogła w pełni realizować swoją rolę w społeczeństwie i umożliwiła swoim dzieciom wychowywanie się w przyjaznym środowisku, w szczęściu, miłości i atmosferze zrozumienia.

 

Wyszehradzka Grupa czterech państw uważa obecność dzieci i młodych ludzi za niezbędną do trwałego rozwoju – to oni wskazują na potrzebę polityki wspierającej rodziny, która umożliwi rodzinom wychowywanie kolejnych pokoleń.

 

Jako ministrowie odpowiedzialni za sprawy rodziny w Grupie Państw V4, na podstawie naszego rozeznania sytuacji i wymianie najlepszych praktyk, podejmujemy wzmożone wysiłki na rzecz promocji narodowej współpracy w zakresie polityki rodzinnej.

 

Podpisali w Budapeszcie, dnia 28 marca 2018 r. Ministrowie:

 

Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Polsce

Ministerstwa Zasobów Ludzkich na Węgrzech

Minister Pracy i Spraw Socjalnych w Czechach

Minister Pracy, Spraw Społecznych i Rodziny w Słowacji

By | 2018-04-19T14:53:40+02:00 czwartek, 19 kwietnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail