Hiszpania: trwa XXI Krajowy Kongres Pro-life Pampeluna

/Hiszpania: trwa XXI Krajowy Kongres Pro-life Pampeluna

Hiszpania: trwa XXI Krajowy Kongres Pro-life Pampeluna

W hiszpańskiej Pampelunie trwa XXI Krajowy Kongres Pro-life. Został zorganizowany przez stowarzyszenia, które walczą o poszanowanie życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jutro ulicami hiszpańskich miast przejdą marsze na rzecz życia.

 

W kongresie udział biorą specjaliści z kraju i zagranicy, m. in. w takich dziedzinach, jak aborcja, eutanazja, ideologia gender oraz polityka prorodzinna i  na rzecz ochrony życia.

 

„Głównym celem kongresu jest obrona szczególnie osób niepełnosprawnych oraz kobiet w ciąży, którym zagraża wykluczenie społeczne. Chcemy także chronić istotę, która jest najbardziej bezbronna, tj. dziecka jeszcze nienarodzone” – mówi współorganizator wydarzenia Fátima Pardinas. Kongres skierowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, w wieku 18-35 lat, aby zachęcić ich do czynnego włączenia się w obronę życia, szczególnie nasłabszych i bezbronnych. „Obrona życia wszystkich i w każdych okolicznościach jest podstawowym motywem, aby wyjść na ulice i pokazać nasze zaangażowanie, stawić czoła wyzwaniom i ukazać niepokonalną siłę życia” – podkreśla Alicia Latorre, przewodnicząca Hiszpańskiej Federacji Stowarzyszeń Pro-life. Od czasu rządów premiera Zapatero aborcja jest w Hiszpanii „prawem”. Obecny rząd nie dotrzymał obietnic wyborczych, że ustawę usunie. Coraz częściej grupy lewicowo-liberalne podnoszą kwestię przyjęcia ustawy o eutanazji.

 

Jutro uczestnicy kongresu wezmą udział w manifestacji, którą zorganizowała platforma „Sí a la Vida”, czyli „Tak dla życia”. Podobne manifestacje odbędą się w wielu miastach w całym kraju.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2017-03-24T19:53:58+01:00 piątek, 24 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail