Holandia będzie sponsorować aborcję na świecie?

/Holandia będzie sponsorować aborcję na świecie?

Holandia będzie sponsorować aborcję na świecie?

„Rząd Holenderski planuje uruchomienie międzynarodowego funduszu finansującego usuwanie ciąży w krajach rozwijających się. Ma to być odpowiedź na zaprzestanie finansowania organizacji pozarządowych promujących aborcję przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa” – poinformowała TV Republika.

 

Według holenderskiej Minster ds. Handlu i Rozwoju, Liliane Ploumen, decyzja administracji Trumpa może skutkować „podkopaniem osiągnięć w dziedzinie zdrowia kobiet”. „Nie możemy na to pozwolić” – oświadczyła. Ploumen zapowiedziała otwarcie specjalnego fundusz, na który rządy i organizacje będą mogły wpłacać pieniądze na rzecz aborcji.

 

W poniedziałek 23 stycznia br. Donald Trump podpisał dekret o zaprzestaniu finansowania międzynarodowych filii Planned Parenthood. Przywrócił tym samym tzw. Mexico City Policy, czyli politykę rządów, która od wszystkich zagranicznych organizacji pozarządowych, które otrzymują środki z funduszy federalnych, wymaga powstrzymania się od wykonywania bądź wspierania aborcji jako „usługi” planowania rodziny.

 

„Zasada zaprzestania finansowania tego typu organizacji została po raz pierwszy wprowadzona za czasów rządów Ronalda Reagana w 1984 roku i oznacza zaprzestanie finansowania każdej organizacji świadczącej usługi aborcyjne, a także doradcze i informacyjne w dziedzinie aborcji. Zakaz zniesiony został w 1993 przez Billa Clintona, następnie przywrócony w 2001 przez George’a Busha i ponownie zniesiony w 2009 przez Baracka Obamę” – czytamy na TV Tepublika.

 

Źródło: m.telewizjarepublika.pl

By | 2017-01-26T12:38:06+01:00 czwartek, 26 stycznia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail