Komisja Sejmowa ds. Petycji rozpatrywała dziś obywatelski projekt PFROŻ

by

Komisja Sejmowa ds. Petycji rozpatrywała dziś petycję i projekt ustawy zakładający pełną ochronę prawną dla nienarodzonych dzieci autorstwa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Komisja postanowiła skierować w tej sprawie do rządu dezyderat, w którego treści ma znaleźć się m.in. pytanie o „dalsze plany rządowe (…) na rzecz ochrony życia” oraz „ewentualne plany nowelizacji ustawy o ochronie życia”, a także pytania o stan wdrażania ustawy „Za życiem”.

 

„Za skierowaniem dezyderatu opowiedziało się 10 posłów komisji, nikt nie był przeciw, cztery osoby wstrzymały się od głosu. Komisja odrzuciła wniosek posłanki Anny Sobeckiej (PiS) o skierowanie projektu PFROŻ do marszałka Sejmu oraz wniosek posłanki Magdaleny Kochan (PO) o nieuwzględnianie petycji – informuje Polsat News. Poseł Świat (PiS) argumentował, że Komisja petycji nie ma uprawnień, by rozstrzygać merytorycznie tak fundamentalne kwestie i jedyne, do czego powinna się ograniczyć, to decyzja, co dalej uczynić z petycją PFROŻ. Podkreślił, że „ochrona życia to sprawa fundamentalna” i nie wyobraża sobie, by komisja mogła ją wyrzucić do kosza” dlatego zaproponował wystosowanie dezyderatu do rządu – czytamy w serwisie informacyjnym.

 

Obywatelski projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zakłada pełną prawno-karną ochronę życia dziecka poczętego i zakazuje aborcji bez wyjątków (warto tu podkreślić, że działania podejmowane przez lekarza w celu ratowania życia matki, w wyniku którego traci życie dziecko poczęte, nie jest aborcją). Projekt Federacji pozostawia dotychczasowy zapis o zwolnieniu z kary matki dziecka poczętego. Projekt zakłada również zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym.

 

Fundacja JEDEN Z NAS zwróci się do Pani Premier z prośbą, by Rząd RP podjął w odpowiedzi na dezyderat konkretne działania, które jak najszybciej ochronią chore dzieci przed aborcją eugeniczną. W ostatnim wywiadzie dla TV Republika Prezydent RP Andrzej Duda wyraził przekonanie, że państwo powinno w tym zakresie chronić nienarodzone dzieci. Jednocześnie przypominamy, że każdego dnia w Polsce dokonywane są tzw. legalne aborcje i każdy dzień zwłoki we wprowadzeniu nowego prawa kosztuje kolejne życia najbardziej bezbronnych.

 

Źródło: www.polsatnews.pl

You may also like

Facebook