Międzynarodowy Dzień Równości Rodziny

by

1 maja „homoseksualne rodziny” na całym świecie będą celebrować swoje święto – Międzynarodowy Dzień Równości Rodziny (ang. International Family Equality Day). W obchodzonym po raz piąty święcie biorą udział rodziny, w których jedno lub dwoje rodziców jest LGBT. W zeszłym roku inicjatywa objęła 67 miast z 32 krajów.

 

Świętując ten dzień, środowiska homoseksualne pragną „budzić świadomość na temat praw rodziny LGBT”. Ich misją jest być usłyszanym i dowartościowanym. Pragną zwrócić uwagę, że  osobom LGBT zazwyczaj jest dużo trudniej założyć rodzinę. Świętujący „rodzice” chcą to czynić ze swoimi dziećmi, dlatego podkreślają, że ich „dzieci zasługują na taki dzień, w którym uczczą swoich rodziców i swoje rodziny”.

 

W lipcu 2011 roku aktywiści rodzinni LGBTIQ z całego świata zjechali się na pierwsze Międzynarodowe Sympozjum LGBTIQ zrzeszające różne organizacje. Wówczas zrodziła się idea zorganizowania dnia, w którym „rodziny homoseksualne” będą mogły o sobie przypomnieć i pokazać się światu.  Pierwszy Międzynarodowy Dzień Równości Rodziny miał miejsce w niedzielę 6 maja 2012.

 

Osoby LGBT ogłaszają „celebrowanie różnorodności rodzin w świecie”. Rodzi się fundamentalne pytanie, kim i czym tak naprawdę jest rodzina? Czy walka homoseksualistów o przyznanie im prawa do wychowywania dzieci, jest faktycznie realizowaniem postulatu równości? Czy nie stanowi ona zaburzenia jakiegoś podstawowego i fundamentalnego porządku natury i wartości?

 

Źródło: nelfa.org oraz thenextfamily.com

You may also like

Facebook